Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 22 września 2015, 08:38 

Wiem, że nie jest to pióro wieczne, ale nie ma osobnego działu dla takiego rodzaju przyborów piśmienniczych więc postanowiłem wrzucić tutaj - jeżeli zachodzi taka potrzeba, to proszę moderatora o przeniesienie.

"Dziś chciałbym zaprezentować bardzo nietypowy jak na stronę Zegarki i Pióra przyrząd piśmienniczy. Zgodnie z nazwą domeny, traktuje ona o piórach wiecznych (jeżeli o przybory piśmiennicze chodzi). Nadarzyła się jednak okazja do przetestowania czegoś, co tak naprawdę nie ma moim zdaniem adekwatnej nazwy w języku polskim. Chodzi mianowicie o model Extreme ScreenWriter z kolekcji StarWalker marki Montblanc.

Czym ten produkt w istocie jest? Nie jest on z pewnością piórem wiecznym. Często słyszymy określenia takie jak „rysik”, albo „wskaźnik”, które już w swoim brzmieniu trochę deprecjonują sens używania takiego narzędzia. Jednak w obecnych czasach, urządzenia z ekranami dotykowymi są już tak powszechne, że nie dziwi wprowadzanie takiego przyrządu do oferty.

Podstawową funkcją ScreenWritera jest wspomaganie nas w obsłudze aplikacji na urządzeniach z ekranami dotykowymi. Za jego pomocą możemy wykonać wszystkie te czynności, które normalnie wykonujemy palcem, z tym, że możemy to robić precyzyjniej. W odpowiednich aplikacjach możemy nim również pisać na wzór pisma odręcznego, bądź też szkicować. Montblanc zadbał również o to, aby przygotować odpowiednią aplikację. Nie posiadam urządzeń z systemem Android, jednak w przypadku urządzeń z systemem iOS, możemy za darmo pobrać aplikację „Montblanc Screenwriter”. Dedykowana jest ona głównie do pisania. Mamy możliwość wyboru przyboru piśmienniczego, koloru atramentu, czy też rodzaju papieru. Zwłaszcza papier wygląda atrakcyjnie w porównaniu do konkurencyjnych aplikacji, gdyż wyraźnie widać jego strukturę. Mamy nawet możliwość ustawienia papieru przypominającego papier czerpany. Zresztą cała aplikacja wygląda przejrzyście i jest ona po prostu atrakcyjna wizualnie. Widać, że na jej przygotowanie poświęcono odpowiednią ilość czasu."

Czytaj całość

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: wtorek, 22 września 2015, 17:57 

Szukałem tej aplikacji na Androida i niestety... Szkoda. :(

PostNapisane: wtorek, 22 września 2015, 18:28 

Ja na Androidzie niestety nie miałem jak sprawdzić, więc test prowadziłem w oparciu o iOS... Chociaż trochę mnie dziwi brak tej aplikacji na Androida, skoro MB tak mocno współpracuje z Samsungiem...

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]