Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 25 października 2015, 19:50 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Może trzeba by sprawdzić jak wtedy w USA wyglądało prawo jeśli chodzi o zakładanie firm. Może te różnice wyglądają z jakiegoś upływu czasu pomiędzy deklaracją założenia, a rejestracją jakąś? Nie mam zielonego pojęcia, jak to wtedy wyglądało, więc to tylko dywagacje.

PostNapisane: niedziela, 25 października 2015, 21:18 

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
Forma prawna mogła się faktycznie zmienić. Mam reklamę gdzie jest otwartym tekstem "Utworzony w mieście NY 1843, producent piór SWAN ". Napisałem do Davida Moaka. Napisał tak:

John Mabie był uczniem, terminował u wytwórcy ołówków Thomasa Addisona kiedy miał 13 lat i tamże pracował następnie jako czeladnik. Następnie - od roku 1843 - pracował z Johnem Rauch, produkując ołówki i obsadki do stalówek i dlatego firma później powołuje się na tę datę w reklamach. Ale faktyczna data utworzenia Mabie, Todd & Co to dopiero 1860.
Mabie był wspólnikiem w wielu podmiotach pomiędzy rokiem 1843 a 1860-tym.

1853 - Mabie, Knapp & Co. ----------- które następnie stało się
1854 - Mabie, Knapp & McGovern ------ a następnie
1856 - Mabie, Smith & Co. ----------- i wreszcie
1860 - Mabie, Todd & Co.
1868 - stare MT & Co. uległo rozwiązaniu, a nowe MT & Co. uformowało się z nową strukturą wspólników
1873 - powstaje Mabie, Todd & Bard
1907 - Mabie, Todd & Co. ponownie pod starym szyldem.

To początek Dżej już masz, tak? :D :geek:

OK. Dość już grzebania w historii. Ktoś zna jakiś namiar na instrukcję do tworzenia oferty handlowej?

PostNapisane: niedziela, 25 października 2015, 21:25 

WOW, dziękuję.:)

PostNapisane: niedziela, 25 października 2015, 23:21 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Królowa (porzeczek)
MacKozinsky napisał(a):
Forma prawna mogła się faktycznie zmienić. Mam reklamę gdzie jest otwartym tekstem "Utworzony w mieście NY 1843, producent piór SWAN ". Napisałem do Davida Moaka. Napisał tak:

John Mabie był uczniem, terminował u wytwórcy ołówków Thomasa Addisona kiedy miał 13 lat i tamże pracował następnie jako czeladnik. Następnie - od roku 1843 - pracował z Johnem Rauch, produkując ołówki i obsadki do stalówek i dlatego firma później powołuje się na tę datę w reklamach. Ale faktyczna data utworzenia Mabie, Todd & Co to dopiero 1860.
Mabie był wspólnikiem w wielu podmiotach pomiędzy rokiem 1843 a 1860-tym.

1853 - Mabie, Knapp & Co. ----------- które następnie stało się
1854 - Mabie, Knapp & McGovern ------ a następnie
1856 - Mabie, Smith & Co. ----------- i wreszcie
1860 - Mabie, Todd & Co.
1868 - stare MT & Co. uległo rozwiązaniu, a nowe MT & Co. uformowało się z nową strukturą wspólników
1873 - powstaje Mabie, Todd & Bard
1907 - Mabie, Todd & Co. ponownie pod starym szyldem.

To początek Dżej już masz, tak? :D :geek:

OK. Dość już grzebania w historii. Ktoś zna jakiś namiar na instrukcję do tworzenia oferty handlowej?

Maciek, jesteś nie-sa-mo-wi-ty!!!

PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2015, 00:01 

Ja tylko grzecznie i rzeczowo zapytałem, a potem przetłumaczyłem odpowiedź :oops: 8-) Swoją drogą, dostałem odpowiedź błyskawicznie.

Próbowałem podpytać o możliwość wydania e-booka, po tym jak David skomentował, że ceny jego książki na rynku wtórnym są absurdalne (cena oryginalna to 40 dolarów), ale odpisał, że poświęcił na tę książkę 10 lat i ten okres jest już dawno zamknięty. Nie siedzi w piórach, nie ma kolekcji, zostawił sobie jednego Swana i ... koniec pieśni. Więc więcej się od niego raczej nie dowiem. Trzeba polować na książkę.

PostNapisane: wtorek, 15 marca 2016, 16:03 

Ten numer Pennanta: Pennant 2001 WinterPENNANT 2001 Winter Vol. XV, No.3 jest poświęcony w dużej części firmie od Swanów właśnie. Wypowiedzi i artykuły znanych osób ze świata kolekcjonerskiego: m.in. Fultz, Nishimura, Moak, Kitchener. W numerze m.in. Timeline czyli pewna sekwencja wydarzeń, autorstwa Deba Crosby-ego. Na pewno niekompletna, ale ciekawa chronologia.

Archiwum PCA zostało - m.in. ze względu na publikowanie (dużej) części jego zawartości (lub też identycznych materiałów pozyskanych z innego źródła) w serwisie archive.org i przez Davida Isaacsona na hostingu, oraz dyskusję na temat - odblokowane. Nie ma nowych numerów Pennanta i duża część archiwum to kopie jakości jak na zużytym powielaczu z lat 80-tych, ale archiwum pokaźne i czapki z głów dla jego twórców.

Strona archiwum PCA z tym numerem

Może będzie jakiś bryk na tej podstawie za jakiś czas ... :idea:

PostNapisane: wtorek, 15 marca 2016, 21:53 

WOW, pędzę przeglądać. Jesteś nieoceniony!:D Bryk powiadasz... :?:

PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2018, 09:29 

Nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ... zobaczcie kto był generalnym przedstawicielem Mabbie Todd na Francję onegdaj. Bracia Polak?

Z jednej strony to po prostu nazwisko (tak jak u nas "Niemiec", niezależnie od tego czy tu akurat zapożyczone od braci Czechów), z drugiej strony pisownia (Polak a nie np. Pollack) być może wskazuje, że przodkowie tych ludzi coś z naszym krajem mieli wspólnego. Albo z naszymi południowymi sąsiadami właśnie? W takiej pisowni, Polak właśnie, chyba nie ma rzeczownika pospolitego w j. francuskim?
Z tego co widzę to architekci o tym nazwisku funkcjonowali we Francji. W tekście z liny poniżej opisani jako "belgijscy" architekci z Brukseli :roll: , którzy rywalizowali w konkursie na projekt konstrukcji takiej jednej znanej. Niestety Eiffel wygrał :idea: :geek:
https://www.lexpress.fr/actualite/societe/l-express-19-fevrier-1968-les-challengers-de-la-tour-eiffel_1982683.html
A budynek na ulicy Małych Hoteli w 10-tej dzielnicy nadal stoi.

Obrazek

1929

Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2018, 12:29 

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
takie nawijanie to tylko Francuzi ;-) ;-)

PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2018, 23:21 

Tytuł użytkownika:: Zdolny ale leń.
Kurcze, mieszkałem przy tej ulicy w jakimś hotelu, jak byłem pierwszy raz w życiu w Paryżu w 1993r. Autostopem ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]