Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 23 maja 2018, 00:27 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Czy ktoś z Was miał do czynienia na żywo ze współczesnymi piórami Conklin? Wiem, że to tylko nazwa wspólna, ale jestem ciekaw wrażeń na żywo. Szczególnie dotyczących modelu All American.

Ps.
Recenzje z sieci znam.

PostNapisane: środa, 23 maja 2018, 08:46 

Mój All American miał dwie wady. Po pierwsze, stalówka drapała i praktycznie nie chciała pisać (zamówiłem stuba 1,1mm). I tak chciałem się jej pozybyć i zamontowałem stalówkę tytanową, więc dla mnie nie był to problem. Druga sprawa - skuwka jest nieszczelna i nieużywane pióro z założoną skuwką i tak zasycha (przynajmniej moje). Sam korpus jest dobrze wykonany i cieszy oko (mam wersję Brownstone).

PostNapisane: środa, 23 maja 2018, 09:32 

niestety takie same problemy z Conklinem miał Nicpon, oryginalna stalówka nie dość że drapała, to momentalnie zaczęła korodować od samej wody, też wymienił na tytanową, też problem z zasychaniem

PostNapisane: środa, 23 maja 2018, 11:11 

Ja na All Americana się nie skusiłem. Miałem go w rękach na Penszale dwa lata temu i jakoś do mnie nie przemówił. Miałem natomiast Conklina Duragraph. Chyba tam jest taka sama stalówka, jak w All Americanie. Trafiłem na szczęście na przyzwoitą M-kę, ale przyzwoitość to wszystko, co można jej przypisać. Pióro w dotyku bardzo "plastikowe", bez żadnych większych wrażeń. Teraz mam Duragraph w wersji limitowanej z tzw. stalówką fleksującą Duraflex. Trzeba mieć ogromną wyobraźnię, żeby odnaleźć w tej stalówce własności fleksujące, ale ogólnie pisze przyjemniej (bardziej gładko) niż standardowe stalówki Conklina. Reasumując nie odradzam, ale też i nie polecam :)

PostNapisane: czwartek, 24 maja 2018, 10:45 

Ja opisywałem jakiś czas temu współczesnego Conklina. Ja z nim/ nimi problemów nie miałem a miałem w rękach przynajmniej kilka.

https://zegarkiipiora.com/2016/12/19/co ... raph-test/

PostNapisane: poniedziałek, 28 maja 2018, 22:45 

Tytuł użytkownika:: zbieracz / propagator
Mam Durangrapha, bardzo go lubię.

PostNapisane: poniedziałek, 28 maja 2018, 23:05 

Mam All Amarican i Duragraph ze stalówkami M i Stub 1.1 (wymiennie). Obydwa sprawowały się dobrze - dawno ich nie używałem, sam nie wiem dlaczego. Duragraph z założoną skuwką jest długi jak dzida. All American to bardzo grube pióro, zdecydowanie dla ludzi wiedzących czego oczekiwać po tym piórze. Nigdy nie narzekałem na stalówki.

PostNapisane: wtorek, 29 maja 2018, 10:49 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
O, to zaskakujące, jak wielu z Was ma te pióra. Powiem szczerze, że zaobserwowałem je w sieci jakiś czas temu i zignorowałem uznając (słusznie), że to żadna kontynuacja, a klasyczne wykorzystanie renomowanej marki do promowania zupełnie nowych produktów. Niedawno przypadkiem wyświetliłem sobie recenzję Browna i nieco zainteresowałem się tematem. Widzę, pióra nie mają równej jakości, kwestie estetyczne odkładam na bok. Uderzyło mnie w recenzji All American autorstwa Browna, że najbardziej chwalił... pudełko.;) Przynajmniej ja mam takie odczucie. Choć oczywiście jasno przedstawił na koniec swoje uwagi do pióra, te pochwalne jak i te krytyczne.

OK, biorąc pod uwagę wszystkie opinie chyba bym się jednak nie skusił. Budżetowe to pióro już nie jest, a pojawiające się problemy, raportowane przez wiarygodne osoby, obok również wiarygodnych pozytywnych ocen, wskazują na loterię z jakością.

Może kiedyś przy okazji będę miał okazję osobiście wypróbować.:)

BTW, All American właśnie grubością przykuł moją uwagę.:)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]