Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 12 lutego 2018, 15:13 

Jak tylko zobaczyłem to pióro a mówię o Visconti Homo Sapiens Chiantishire , spodobało mi się od razu . Fajny system napełniania , rewelacyjne stalówki Palladium , ciekawy projekt , fajny system zamykania…tylko ta cena … pióro wpisałem na listę. I trafiłem w pewnym momencie na przecenę w jednym ze sklepów w Holandii … jak to mówią marzenia trzeba realizować … szybki mail zamówienie , wpłata i kupiłem. Był ostatni egzemplarz ze stalówką M. Ale jak zapewnił mnie miły sprzedawca wymiana stalówki na STUB to nie jest problem. Poczekałem tydzień dłużej i potem z niecierpliwością śledziłem już tylko jak paczka z piórem jest coraz bliżej i bliżej.
Po rozpakowaniu , piękne drewniane pudełko a w środku moje nowe Visconti , na dodatek butelka atramentu. Jako że nie przepadam za kolorem atramentu , jaki pakuje z tym piórem Visconti. Postanowiłem napełnić je ..na początek niebieskim , a co tam także Visconti… po kilku próbach z podciśnieniowym mechanizmem napełniania , pióro ładnie napiło się atramentu. I próba pisania … I teraz nie będzie tak różowo :-) , ta stalówka to porażka , pisze bardzo mokro i to dobrze , ale za chwilę już nie pisze , jeśli papier jest gładki np. rhodia to troszkę pisze troszkę nie pisze … pooglądałem stalówkę przez szkło powiększające …. Szanowni to jest bubel nie stalówka , źle oszlifowana , jakoś tak marnie i krzywo jakby nadspawany koniec … bubel po prostu . Miękka to fakt,taka bliższa prawdziwym starym fleksom. Oczywiście mogłem to naprawić , pewnie szlifowanie polerowanie itd. załatwiłoby temat … ale przecież to jest pióro za co by nie mówić duże pieniądze , limitowana wersja , te stalówki są bardzo chwalone … podobno piszą same.
Szybki kontakt ze sprzedawcą wymiana doświadczeń że stalówki STUB palladowe Visconti to są bardzo specyficzne … ale doszliśmy wspólnie do wniosku że nawet jak to jest wersja limitowana to jak zapewnił mnie sprzedawca pisać powinna :-))))) . Dzisiaj zapakowałem pióro wydałem stówę na paczkę i pojechało na wymianę stalówki , ale tym razem poprosiłem o stalówkę F … napisałem także do Visconti odpowiedni liścik pochwalny dla ich kontroli jakości i oczywiście zadałem im pytanie czy wersja limitowana oznacza że pióro ma leżeć w pudełku nie używane i może dlatego nie sprawdzają w takich piórach stalówek ….
I miałem Visconti i teraz znowu czekam na Visconti… :-))))
A już na poważnie , Visconti jest coraz gorsze jakościowo…. Mam starą Operę i jest to świetnie wykonane pióro , które pisze jak marzenie na każdym papierze i nigdy nie było z nim problemów … szkoda Visconti .. zobaczymy jak to się skończy ale to zapewne moje ostatnie pióro tej firmy.

PostNapisane: poniedziałek, 12 lutego 2018, 15:45 

Przykro czytać. Może przy wymianie stalówki coś poszło nie tak, miałem taki przypadek w Monteverde (inne pióro, inna półka cenowa, wada podobna). Coraz więcej sygnałów, że wersje limitowane piór są do lokaty kapitału, nie do pisania.

PostNapisane: poniedziałek, 12 lutego 2018, 22:33 

Uwierz mi ttzmet ja czekałem z Tobą na to Twoje Visconti, bo sam mam w planach zamówienie ;)
Ja z kolei rozczarowałem się Pelikanem M405, bo pisał poprawnie, ale nie wiele ponadto oraz sekcja była za krótka. Ciekawe, czy sekcja M600 rozwiąże problem, chociaż chyba jest takiej samej długości, co w M405.
Co do Visconti, to co masz na myśli z tym fleksem? Wszędzie podkreślają, że to nie fleks.

PostNapisane: wtorek, 13 lutego 2018, 10:49 

Cytując klasyka "Nu może ja trochę przesadził" z tym fleksem , ale jest to naprawdę bardzo elastyczna stalówka. Mam trochę starych fleksów ..i ze współczesnych piór , których także troszkę w mojej małej kolekcji posiadam, ta stalówka jest naprawdę miękka. Pióro podaje także dosyć dużo atramentu więc po lekkim już przyciśnięciu grubość linii można w znacznym stopniu różnicować. Bez przyciskania powinno także pisać dobrze , no moje to :-) za bardzo nie pisało ... Ale przez te 4 dni , które u mnie było to jeśli mogę coś radzić i zdecydujesz się na zakup. Grubszej stalówki jak F w tym piórze nie kupuj....gdyby mój stub był ok to by pewnie został , ale że nie pisał i trzeba było go odesłać to przyjedzie teraz ze stalówką F , która według mnie w tym piórze jest jedyną akceptowalną właśnie z powodu bardzo dużej elastyczność Palladu. Jak już wróci to podzielę się wrażeniami :-)

PostNapisane: wtorek, 13 lutego 2018, 12:04 

No ja właśnie jestem w kropce, jeśli chodzi o grubość stalówek. Jak pióroza się zaczęła to lubiłem grubsze. Ostatnio chciałem mieć M taką fajną soczystą i miałem zamówić dwa pióra z Mką. HS i M405. Póki co M405 zamówiłem i okazało się, że ta Mka pisze jak B w M200, które miałem. Przynajmniej wyjaśniło się, że jednak preferuję Fki. Po prostu mam brzydkie pismo i jak linia jest chuda, to jest przejrzystsza i wydaje się estetyczniejsza, a ja jestem bardziej zadowolony.
Chociaż jak napełnię mojego Soenneckena z fleksem to tak ładnie widać cieniowanie linii :D
Zamówię HS Fką, bo wiem, że Mka jest niefunkcjonalna dla mnie.

PostNapisane: wtorek, 13 lutego 2018, 14:12 

Rozumiem o co chodzi :-) , proponuję spróbować Lamy 2000 ze stalówką OM to ta w wersji lekkiej soczystości a w wersji do szybkiego pisania Cross Peerless 125 koniecznie z M ... ewentualnie to pierwsze wymienione pióro może zastąpić Pilot Capless ale ze stalówką B lub 0,6 stub ... mam B pisze bardzo fajnie. Palikany mam dwa M805 ze stalówką OM i M1000 ze stalówką F ale to nie ta najnowsza produkcja a jeszcze z przed kilku dobrych lat ... piszę bardzo poprawnie z tego co pamiętam , aktualnie ich nie używam ...
A jak kupisz HS z F to opisz wrażenia ... jak moje wróci także to zrobię

PostNapisane: wtorek, 13 lutego 2018, 16:08 

Próbowałem Lamy 2000 ze stalką 18k była przyjemna miękka i mokra, ale pióro niewygodne dla mnie. Crossa może kiedyś, ale ten model ma stalówkę i spływak od Sailora (czy który to miał) a Sailory próbowałem, są za suche. Piloty w złotych stalówkach mają grubości równe zachodnim. Mam na oku 912 Pilota SF. Stalówka Falcona SF byłaby dla mnie idealna, gdyby nie fleksowała. Podobały mi się grubsze stalówki, ale teraz właśnie cieszą mnie cieńsze :) Pelikan M1000 ponoć fajnie pisze, ale za duży na moje dłonie :D HS zamówię, jak Paypal odblokuje mi kasę (dostałem pozytyeną opinię, a oni nadal przetrzymują), ale w wersji midi, bo oversize jest za duży. Czyli pewnie 2 tygodnie poczekam :)

Zresztą moja pióroza ewoluuje i teraz jestem na etapie yakim, że jak jakieś pióro nie jest używane przeze mnie to sprzedaję. Celuję w mała kolekcję funkcjonalnych piór, więc stalówka F i do szybkiego pisania :)

PostNapisane: wtorek, 13 lutego 2018, 16:22 

@Kolektor z tego co piszesz wydaje mi się, że mogłaby tobie pasować stalówka SFM w Pilocie 912.

PostNapisane: wtorek, 13 lutego 2018, 18:47 

Na pewno spróbuję 912 :-) bo akurat on wygląda fajnie wg mnie. Ale wcześniej to Visconti. Pewnie za miesiąc opowiem o swoich zdobyczach.

PostNapisane: wtorek, 13 lutego 2018, 21:14 

Stalówki Pilota nie są równe zachodnim! Masz zły obraz na podstawie stalówki Falcona SF - którego stalówka piszę o wiele grubiej niż standardowe F, co zresztą widać też na próbkach pisma.

PostNapisane: wtorek, 13 lutego 2018, 21:15 

Stalówki Pilota nie są równe zachodnim! Masz zły obraz na podstawie stalówki Falcona SF - którego stalówka piszę o wiele grubiej niż standardowe japońskie F, co zresztą widać też na próbkach pisma. Sorki podwójnie się wysłało...

PostNapisane: środa, 14 lutego 2018, 00:17 

Ale ja nigdzie nie powiedziałem, że wnioskuję na podstawie Falcona. Falcon jest fleksem i nie biorę go pod uwagę akurat.

PostNapisane: środa, 14 lutego 2018, 00:21 

To na podstawie jakiego. Moje Piloty są cieniutkie jak pozostałe japończyki a capless F wręcz bije rekord, to moje najcieniej piszące pióro...

PostNapisane: środa, 14 lutego 2018, 07:57 

Cs 74 stalowka SM pisze wcale nie cienko, po prostu europejska Mka. Inny użytkownik forum na swoim przykładzie potwierdził. Założyłem, że japońskie pióra mają takie same powtarzalne parametry stalówek, nie jak np. Pelikany. Może to po prostu przypadłość stalówek Soft. Masz swoje Piloty z Softami?

PostNapisane: środa, 14 lutego 2018, 08:14 

Kolektor napisał(a):
Cs 74 stalowka SM pisze wcale nie cienko, po prostu europejska Mka. Inny użytkownik forum na swoim przykładzie potwierdził. Założyłem, że japońskie pióra mają takie same powtarzalne parametry stalówek, nie jak np. Pelikany. Może to po prostu przypadłość stalówek Soft. Masz swoje Piloty z Softami?

Stalówka SM to Soft Medium i ona ma grubość kreski o rozmiar większy od M, tak samo SF Falcona grubość o rozmiar większy od zwykłego F...

PostNapisane: środa, 14 lutego 2018, 09:43 

Medium to medium a nie medium plus. A soft oznacza miękkość. I o ile zgadzam się, że pewnie jest jak mówisz, to nie uważam, że ja popełniłem błąd. SM Pilota jest jak zachodnie M. I tyle. A ludzie mogą błędnie odbierać to.

PostNapisane: środa, 14 lutego 2018, 20:09 

Kolektor , zrozumiałem że szukasz pióra do szybkiego lub bardzo szybkiego pisania z długą sekcją. A próbowałeś Pilot Justus 95 ze stalówką M ? , może Marlen Aleph?. Pilota mam takiego ale ze stalówką F , jest może troszkę za cieniutka jak na moje gusta, ale zapewniam że pisze bajecznie i nadaje się do szybkich notatek. Marlen mam także i uważam że jest to dosyć fajne i w sumie w miarę tanie pióro z tłokowym systemem napełniania i zakrętką :-) osłaniającą pokrętło tłoka. Stalówka nie ma podanej grubości ale jest z jakieś stali sprężynowej i pisać nią można bardzo szybko a jak się przyciśnie to nawet jakby fleks..
:-) Także szukałem Grala piórowego dla siebie ... oj szukałem. Tyle że ja rzadko swoje pióra sprzedaje i nazbierało się troszkę :-) , ale za to mam teraz tak że kilka tygodni piszę jednym zestawem , potem zmieniam zestaw i znowu zmieniam i znowu :-). jak już zapominam że mam jakieś pióro to okazuje się że pisze się nim bardzo fajnie ... takie odkrywanie na nowo. I powiem Ci że taka metoda jak dla mnie sprawdza się najlepiej ... ma tylko jedną okropna wadę że piór mam coraz więcej .. ale jak już kiedyś :-) wybiorę swój żelazny zestaw ...np powiedzmy tak ze 6 ... piór to tylko te zostaną. Tyle że jak na razie mam ich coraz więcej i coraz bardziej mi żal się z nimi rozstawać. Ale to znana choroba :-)))) i mam już takie obawy że jest nieuleczalna ...:-))) a jak nie wierzysz to sam zobaczysz za jakiś czas...

PostNapisane: czwartek, 15 lutego 2018, 00:13 

Ja tak miałem jak Ty, ale zdecydowałem się sprzedawać. Pióroza mi nie grozi aż tak, bo mam też inne hobby a fundusze limitowane. Nad Justusem myślałem, ale chcę spróbować najpierw 912, bo z wyglądu mi odpowiada bardziej od Justusa :) jeszcze trochę muszę poczekać, ale już niedługo znowu przybędzie mi piór :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]