Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 12 lipca 2017, 17:08 

Witam!
Potrzebuje pomocy! Szukam pióra dla eleganckiego mężczyzny (po 40) z elementami złotymi, ze skuwką zakręcaną do 2000 zł.

Moglibyście coś polecić???

PostNapisane: środa, 12 lipca 2017, 17:55 

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
Montblanc 146
a swoją drogą to mi wyszło, że obdarowany ma być mężczyzna z elementami złotymi i z zakręcaną skuwką (cokolwiek by to miało znaczyć, proszę tylko bez frywolnych interpretacji ) :oops:

PostNapisane: środa, 12 lipca 2017, 18:48 

Albo jakiś Pelikan lub Sailor ?

http://robertdejtrowski.blogspot.com/
https://500px.com/robertdejtrowski

PostNapisane: środa, 12 lipca 2017, 18:58 

Tytuł użytkownika:: Poeta
Ha ha, no tak... ten tego ten... :) Magdo, myślę że w tej cenie wybór jest dość szeroki, jednym z nich może być Pelikan M800, Visconti Opera, Sheaffer Legacy, lub Parker Diofold czarny GT - wyśmienity wybór myślę dla eleganckiego 40-latka... :)

PostNapisane: środa, 12 lipca 2017, 19:46 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
Moje osobiste gusta i sympatie kierują się również w stronę Parkera Duofolda lub Sheaffera Legacy.

PostNapisane: środa, 12 lipca 2017, 22:32 

a ja bym sugerowala :
montegrappa nero uno linea w wersji rose gold; albo montegrappa ducale
lub
sailor 1911 clasic large

PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2017, 00:03 

Najbardziej klasyczny to jednak będzie Montblanc 146 wspomniany przez MarcinEck-a,

ale dość oryginalnym i także dobrze się prezentującym może być Visconti Homo Sapiens,...

że nie wspomnę o Omasowym Paragonie...

także nic tylko wybierać :)

PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2017, 01:32 

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
Tylko że nowe 146 to chyba w budżecie się nie bardzo mieści? Ale klasyczny, elegancki i zakręcany jest bez dwóch zdań.

Czy (za chwilę) obdarowany jest już użytkownikiem piór wiecznych czy dopiero ma zostać? Jeśli jest, to czym pisze? Jak stalówka/stalówki?

Pióra na naboje/konwerter są mimo wszystko chyba przyjaźniejsze dla użytkownika pod względem obsługi.
Duofolda mogę polecić jako użytkownik. Sensowna jakość i materiału i stalówek. Jest frajda z pisania.

PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2017, 08:25 

Ile odpowiedzi! Bardzo Wam dziękuję! :))
@MarcinEck faktycznie może niejasno się wyraziłam, ale można powiedzieć, że to złoty mężczyzna! ;)

Używa on piór wiecznych od kilku lat, jednak nie mam pojęcia jakich...

PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2017, 08:30 

Z moich osobistych poszukiwań najbardziej podobały mi się:
1. Nietypowy kształt, ale czy to dobrze? Nie mam pojęcia:
https://biuronimo.pl/pioro-wieczne-wate ... oCK2Hw_wcB

2.http://allegro.pl/pioro-wieczne-pelikan ... 65541.html

3. https://biuronimo.pl/pioro-wieczne-park ... sgodDjUNcA

4. https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wiec ... iowa-GT/36

PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2017, 09:53 

Z tych piór, które zaproponowaliście najbardziej podoba mi się:
http://www.twojepioro.pl/pl/p/Pioro-wie ... ratis-/484

Ale czy w jego przypadku ta skuwka jest zakręcana?
Wybaczcie pytania laikowi... :)

PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2017, 09:56 

Mam pióra 1. i 3. z Twojej listy, co prawda nie w tych wykończeniach, ale za to mam trzy sztuki numeru 1. ;)
Waterman Carene to bardzo dobre pióro, przynajmniej moim zdaniem. Mam trzy, dwa piszą genialnie, jedno nadawało się do poprawki, ale ponieważ kupiłam używane, nie wiem, czy to odejście od ideału nie było winą któregoś poprzedniego użytkownika. Pisze mi się nim bardzo wygodnie, dzięki szerokiej sekcji pozwala na dość luźny chwyt, dzięki czemu przy dłuższym pisaniu nie męczą mi się dłonie. Skuwka nie jest zakręcana, tylko na klik. Z czasem lekko się "wyrabia" i czuć niewielki luz, ale żadna z moich Carene nie zasycha, choć są intensywnie eksploatowane. Nie jest to pewnie dobry wybór dla osób, które trzymają pióra bardzo blisko stalówki, bo słyszałam opinie, że te "rogi", górne kąciki stalówki czasem brudzą palce. Ja się z tym nie zetknęłam, ale na ogół trzymam pióro powyżej stalówki. Podoba mi się to Twoje wykończenie, chciałabym takie mieć, ale chyba czwarte pióro to przesada...
Numer 3. posiadam w wersji Custom Tartan i tę wersję bym Ci poleciła, gdyby nie to, że szukasz złotych wykończeń (ta wybrana przez Ciebie też jest zresztą bardzo ładna!). Posrebrzana skuwka w szkocką kratę wygląda bardzo elegancko, świetnie znosi próbę czasu i wyróżnia się na tle innych piór. Jeśli chodzi o charakterystykę pisania, pióro pisze ładnie i bez żadnych kaprysów, chociaż zdecydowanie mocniej czuć papier, niż w przypadku Carene. Carene jest "maślana", bardzo gładko sunie po papierze; Premier daje większą kontrolę nad pismem. Zależy, czy ktoś lubi idealnie gładkie stalówki, czy jest amatorem takich z charakterem. Nowsze Premiery mają zakręcane skuwki, a starsze - na bardzo przyjemny klik. Wydaje mi się, że to wykończenie, które wybrałaś, występuje tylko w wersji nowszej, zakręcanej - ale już jakbyś szukała na przykład czarnego ze złotym, zwróć uwagę na sposób zamykania. Generalnie wydaje mi się, że jeśli to miałby być wyjątkowy prezent, który wyróżnia się na tle innych piór, współczesny Parker może nie być najlepszym pomysłem - Parker robi teraz całą masę piór, podobnych jedno do drugiego, z rozmaitych półek cenowych.
Waterman Elegance to takie bardziej damskie pióro, przynajmniej przy stereotypowym pojmowaniu preferencji płci ;)
Gdybyś kupowała jakiegoś Watermana, to powiedz proszę nowemu właścicielowi, że jeśli zarejestruje go na stronie Watermana, to dostanie bodajże dodatkowy rok gwarancji (w przypadku Parkera to też działa, te firmy mają jednego właściciela). Chyba wszyscy wskazani producenci oferują usługę nieodpłatnej wymiany stalówek na inne, jeśli te wymieniane nie noszą śladów użytkowania. Jeśli kupiłabyś Carene ze stalówką F, a nowy właściciel chciałby np. stalówkę stub, to może się umówić z Watermanem na wymianę.
Jeśli miałabym do wydania 2000 zł na prezent dla użytkownika piór, wybrałabym Pelikana. Opinie o ich stalówkach są przeważnie bardzo dobre, poza tym dostępność stalówek zamiennych jest duża. Graf von Faber Castell też robi świetne pióra, ale raczej ze srebrnymi wykończeniami. Możesz także zerknąć na markę Sailor. Bardzo chwalone jest wymienione wcześniej Legacy marki Sheaffer (ale chyba ma skuwkę na klik). Wspomniany Montblanc jest dobrym pomysłem, ale nie wypowiem się za wiele na jego temat, ponieważ żadnego jeszcze nie posiadam. Na pewno jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych marek, daje efekt "wow". Na przeciętnym zjadaczu chleba Montblanc pewnie wywiera większe wrażenie, niż na przykład Parker czy Sheaffer. Na stronie zegarkiipiora.com (prowadzonej przez forumowicza, ukłony) można obejrzeć bardzo ładne zdjęcia różnych piór, w tym tego Pelikana, który Ci się podoba. Zerknij sobie, bo na zdjęciach sklepowych czasem nie widać, że ma częściowo półprzezroczystą skuwkę.

Generalnie z tych podanych przez Ciebie w linkach zakręcane są Parker i Pelikan.

Zastrzeżenie: Nie jestem ekspertem, używam piór od jakichś 3 lat, czytam o nich dużo w ramach prokrastynacji ;), wolę pióra na klik, lubię maślane, grubsze stalówki, lubię stuby i stalówki z flexem, więcej grzechów nie pamiętam, żadnego nie żałuję.

PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2017, 10:00 

@Inkyhand bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedź!!! :) Na pewno zajrzę za zaproponowaną stronę.

Widzę, że odradzasz pióra Parkera, ale jeszcze zapytam o jedno z nich:
http://www.papiernozyce.pl/pl/p/Pioro-W ... ern-GT/203

Bardzo spodobało mi się to perłowe wykończenie, ale nie znam się na tym czy pióro samo w sobie jest dobre.

PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2017, 11:28 

Magdax27 napisał(a):
Widzę, że odradzasz pióra Parkera, ale jeszcze zapytam o jedno z nich:
http://www.papiernozyce.pl/pl/p/Pioro-W ... ern-GT/203

Bardzo spodobało mi się to perłowe wykończenie, ale nie znam się na tym czy pióro samo w sobie jest dobre.

O widzisz, teraz to ja chciałbym być tym obdarowanym :D Tak, moim zdaniem pióro samo w sobie jest bardzo dobre, zwróć tylko uwagę, że to pióro występuje w wersji International (chudsze, ciut mniejsze) i Centennial (tak samo tylko na odwrót ;) ). W ręku te pióra są istotnie różne. Oczywiście model większy jest droższy.
Pytanie co wolałby użytkownik. Prezent ma być ścisłą tajemnicą i opinię tudzież preferencję odnośnie średnicy pióra raczej będzie trudno ustalić?
Z drugiej strony nie wiem czy Centennial w tym wzorze jest dostępny w PL, więc może nie warto mieszać. Masz może szansę gdzieś udać się do sklepu z takim poważniejszym asortymentem na wizję lokalną? Daleko np. do Krakowa lub Warszawy? Wrażenia na żywo mogą pomóc ocenić i podjąć decyzję. Albo "osiołkowi w żłoby dano" :mrgreen:

Warto zapamiętać poradę Inkyhand odnośnie usługi posprzedażnej w sytuacji potrzeby wymiany stalówki.

Powodzenia,
Mac

PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2017, 12:52 

Niestety nie mam możliwości jechać obejrzeć go na żywo, zbyt daleko i zbyt mało czasu mi zostało.

Najprawdopodobniej zdecyduje się na Pióro Parker Duofold International Perła & Czerń GT, bardzo mi się spodobało, a jeśli mówisz, że jest bardzo dobre to pozostaje mi tylko uwierzyć :))

Bardzo dziękuje za wszystkie rady!

PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2017, 16:10 

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
Z wybranych i proponowanych przez Ciebie linków ja bym wybrał Pelikana 800

PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2017, 22:02 

Duofolda sama bym chciała :) Big Red najchętniej. Parkera nie odradzam, po prostu zależy, do czego pióro jest potrzebne i jak ma pisać. Właściwości piśmiennicze Duofolda znam tylko z testów w sklepach, więc absolutnie nie jestem znawcą. Pisało mi się lepiej, niż Premierem, ale druga osoba, z którą testowałam, miała odmienne wrażenia. Zależy od człowieka. Czytałam jednak, że wiele osób uważa Duofoldy za sporo lepsze pióra, niż inne propozycje z obecnej oferty Parkera.

PostNapisane: sobota, 15 lipca 2017, 07:25 

@Magdax27 - jedno podstawowe pytanie - jakie stalówki lubi obdarowywany? Chodzi mi o szerokość (F, M, B). Każde z tych piór kreśli różną linię. Taki Parker, np., nawet przy stalówce F (Fine) zostawia raczej linię szeroką i obfitą. Jeśli obdarowywany ma drobny charakter pisma, to będzie się męczył i ostatecznie prezent zamiast cieszyć będzie frustrował. Pół biedy, jeśli pióra używa wyłącznie do podpisów, ale jeśli przyjdzie mu się coś dłuższego napisać, to już trochę słabo. Zwróć na to uwagę, żeby fajne, drogie pióro nie powędrowało na dno szuflady.

PostNapisane: sobota, 15 lipca 2017, 21:10 

@nilfein dzięki za radę!:)

PostNapisane: sobota, 15 lipca 2017, 21:54 

Dokładnie jak mówi nilfein, niektórzy nie będą używali pióra, bo pisze za grubo. Ja np. używałbym wszystkich, ale niektórzy nie są tolerancyjni co do grubości stalówek. Widziałem przykłady takiej nietolerancji :P Lepiej nawet zrezygnować z niespodzianki, niż wręczyć drogie pióro, które nie będzie cieszyło. Moim skromnym zdaniem oczywiście.

PostNapisane: niedziela, 16 lipca 2017, 20:23 

A czy np. tak jak pisała @Inkyhand nie można byłoby wymienić stalówki później? Jeśli wybrana, by nie przypasowała?

PostNapisane: niedziela, 16 lipca 2017, 22:03 

Do tej pory to się udawało, tylko to chwilę trwa, bo polega na odesłaniu pióra do Francji. Ale może nie będzie wcale takiej potrzeby. Mokra Parkerowska F-ka w Duofoldzie jest OK dla wielu osób.
Spytaj jeszcze w sklepie o procedurę wymiany stalówki. Ja odsyłałem do serwisu Newell-a do Brodnicy, ale teraz to się chyba robi inaczej.
I pytanie czy informacja "dostępne na zamówienie" w odniesieniu do tego pióra "Perła & Czerń GT" jest aktualna.

PostNapisane: poniedziałek, 17 lipca 2017, 09:18 

Pióro już zamówione, więc nie powinno być problemu :) Dziękuje jeszcze raz za pomoc!

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]