Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 10 października 2014, 21:41 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Wbrew pojawiającym się informacjom, żadna osoba z administracji FOP, nie czerpie korzyści materialnych w związku z prowadzeniem działu sklepów. Powstanie i prowadzenie takiego działu, jest wyłącznie dobrowolną wolą danej firmy. My jedynie umożliwiamy wydzielenie odpowiedniego miejsca, celem dotarcia do odpowiedniego odbiorcy.
Wszystkie przedmioty recenzowane przez administrację FOP są wcześniej zakupione lub wypożyczone na czas testów ze sklepów/firm jakie prowadzą własne działy na tym forum.
Nieliczne recenzowane przez nas przedmioty są dobrowolnie podarowane przez te firmy. Po przeprowadzeniu testów i sporządzeniu recenzji, są one przekazywane forumowiczom jako podarunki czy to w konkursach, czy na spotkaniach organizowanych przez FOP.
Żaden z przekazanych przez firmę przedmiotów do testów, nie został zatrzymany przez administrację forum, a wszystkie wypożyczone przedmioty, wracają w idealnym stanie do danej firmy.

PostNapisane: sobota, 11 października 2014, 10:51 
Rada Jedi

Dex, wątpię, że ktoś uwierzy w taką informację. Ty wiesz jaka jest prawda i ja wiem, ale niektórym nie mieści się po prostu w głowie, że można tracić masę czasu na prowadzenie FOP, robienie recenzji i przygotowywanie Pen Show tak zupełnie bez żadnej korzyści materialnej. Na pewno trzepiemy na tym niezłą kasę.
Kiedy ktoś mnie pyta ile zarabiam na kręceniu recenzji, to nie wierzy, jeśli odpowiadam prawdę, która jest po prostu niewiarygodna: że do tego dopłacam. Że sprzęt kupiony do kręcenia filmów kosztował mnie prawie 4000 zł, a sam statyw umożliwiający umieszczenie kamery tuż nad kartką to koszt 800 złotych, a do tego jeszcze oprogramowanie do obróbki obrazu i dźwięku, bo to, jakiego potrzebuję nie jest za darmo. Że pióra i notesy kupuję sam, lub pożyczam od znajomych. Fakt, dostałem dwa czy trzy notesy, warte z 50 złotych, ale żeby mi się zwróciło to, co wydałem na sprzęt, nie mówiąc o zysku, musiałbym dostać z tonę notesów. Tylko co ja zrobię z toną notesów?
Ostatnio Matt Armstrong, robiący jak ja recenzje na YouTube, jako "The Pen Habit" wydał oświadczenie, że zaprzestaje ich robienia, bo hejterzy zarzucają mu, że bierze kasę za wciskanie ludziom piór, gdyż ma z tego zysk.
To zjawisko uniwersalne i nie do zwalczenia.

PostNapisane: sobota, 11 października 2014, 11:04 

Ja się staram zawsze wychodzić z zasady, że życie nam dano zbyt krótkie, by marnować je na użeranie się z głupkami. Wierzę, że zaczyna Wam to działać solidnie na nerwy, ale robicie kawał dobrej roboty i nie warto się przejmować zazdrosnymi frustratami.

PostNapisane: sobota, 11 października 2014, 11:41 

Tytuł użytkownika:: 4001
A ja dziwię się Wam Panowie, że tłumaczycie się w ogóle z tego i przeraża mnie myśl, że ktoś Was (i innych) posądza o takie rzeczy. Do dziś, jak to przeczytałem, nie byłem tego świadom, nie przeszła mi nawet przez ułamek sekundy taka myśl!
Jestem przerażony chamstwem i zazdrością innych.
Ale nie będę wylewał pomyj - mam piękne słońce za oknem, ok. 50 atramentów do przetestowania, więc szkoda czasu ;)

And, od siebie napiszę, rób dalej swe filmy - ja każdy z nich oglądam w całości, z ciekawością i uznaniem dla Twej wiedzy i chęci pracy dla nas. Pracę Dextera to już nawet nie wiem jak oceniać. Maszyna pomysłów i pracowitości.

PostNapisane: sobota, 11 października 2014, 14:06 

Tytuł użytkownika:: Przepiórka
    Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.Marilyn Monroe

Co komu do tego, ile ktoś zarabia, na czym zarabia albo czy w ogóle zarabia. To sprawa osobista, koniec i kropka.

PostNapisane: sobota, 11 października 2014, 14:09 

Polska to kraj, gdzie ksiądz proboszcz zazdrości aptekarzowej lekkiego porodu.

T.Boy-Żeleński

PostNapisane: sobota, 11 października 2014, 14:41 

Tytuł użytkownika:: akinori gensai
nie chce mi się wierzyć w bzdury jakie słyszę i czytam momentami ...
tak trudno uwierzyć, że można coś zrobić dla idei ??
że jeśli się coś kocha i chce się tym dzielić z innymi - to od razu musi mieć w tym interes ??
no coś z takimi nawet nie warto poglądów wymieniać ...
do chwili gdy oni sami nie siądą i nie włożą w to choćby minimum energii
zamiast stać na z wyciągniętą ręką i czekać aż inny zrobią, dostarczą i na dodatek jeszcze dostarczą - bo przecież ....

ach nie chce mi się nawet mówić

całkowicie ufam Dexowi i Andowi ...
widzę i wiem co robią ...
tak oddanych ludzi dawno nie spotkałem i jestem dumny, jednocześnie szczęśliwy móc współpracować z nimi ...
:)

a cała reszta krytykantów niech spróbuje choć 1/10 tej energii w to włożyć ... to pogadamy

PostNapisane: sobota, 11 października 2014, 20:10 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
And napisał(a):
(...) Na pewno trzepiemy na tym niezłą kasę.
(...)

Cholera, wiedziałam, że powinnam napisać do Ciebie. Wczoraj opłacałam serwer i domeny. Szlag. Znów przegapiłam.

PostNapisane: sobota, 11 października 2014, 20:24 
Rada Jedi

Fonsitos napisał(a):
Cholera, wiedziałam, że powinnam napisać do Ciebie. Wczoraj opłacałam serwer i domeny. Szlag. Znów przegapiłam.

Za późno, ja już wszystko przepiłem. :)

PostNapisane: sobota, 11 października 2014, 20:26 

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
machez napisał(a):

T.Boy-Żeleński

Popatrzcie moi drodzy jakie to ponadczasowe ... :roll:

PostNapisane: sobota, 11 października 2014, 20:47 
Almighty Admin

And napisał(a):
Fonsitos napisał(a):

Za późno, ja już wszystko przepiłem. :)

I do tego pijak.

PostNapisane: niedziela, 12 października 2014, 21:55 
Rada Jedi

Fajnie i śmiesznie :) Ale przy tego typu pomówieniach, łatwo metkę nakleić, ciężko sprostować a całość odbija się nie tylko na administracji i forum ale i na imprezach jakie robimy.

PostNapisane: niedziela, 12 października 2014, 22:11 
Almighty Admin

Dex, już o tym rozmawialiśmy. Nie ma sensu - kto jest przekonany, że masz z tego kokosy to jest przekonany i Twoje zeznanie podatkowe go nie przekona. Ludzie gadali i będą gadać. Jedynie rzeczowa rozmowa z przedstawicielami firm coś da - żeby nie było niedomówień i niepotrzebnych zgryzów. Zresztą, to są tak fajni ludzie, że wiedzą w co kto gra.

PostNapisane: niedziela, 12 października 2014, 22:35 

Cześć,
Ja zwyczajnie nie rozumiem tego tematu :? Po co powstał? Żeby hejt i gówno zatriumfowały?
Jesteśmy razem od prawie czterech lat i mam nadzieję, że dla większości z nas te bzdury nie mają znaczenia. Jeśli jakiś hejter ma problem z FOP niech stworzy swoje forum ... i się nie męczy :twisted:
Firmy związane z naszym hobby w takiej formule jak teraz funkcjonują na FOP to moim zdaniem sprawa czytelna. Są fora na których zdecydowano o teoretycznym braku firm i efektem jest reklama i prezentacje zwykłych użytkowników, o których wszyscy wiedzą, że są firmami. Tak lepiej?
Głowa do góry. Hejty do kosza, a hejterów do kibla ... bo tam jest ich miejsce.
Pozdrawiam
AMcK

PostNapisane: niedziela, 12 października 2014, 22:53 
Firma

Tytuł użytkownika:: Sklep pióra wieczne
Czuje się wywołany do tablicy jako firma...
namówiła mnie na forum moja klientka, która nie wiem nawet czy się tu udziela.
Założyłem profil firmy napisałem info nie pamiętam gdzie nawet, że przydzielono mi kolorek firmy. Od razu zostałem poinformowany mailem, że nie oczekuje się ode mnie żadnych rabatów itp... mam gdzieś tego maila jak odszukam to wstawię jego treść.
Jak wygląda współpraca?

Można tu znaleźć dużo informacji na temat piór - to co każdego sprzedawce powinno interesować, i masę ludzi, którzy mogą pomóc.
Czy do tej pory coś mnie to kosztowało?
Nie, wszelkie porady są gratis.
Co się zyskuje?
Dostęp do profesjonalistów w swojej dziedzinie, darmowe porady - spróbujcie serio są darmowe - np. napisałem ostatnio pytanie do Dextera z prośbą o pomoc (próbuję naprawić klientce pióro, nie kupione u mnie ale widać, że jej na nim zależy). Człowiek do mnie zadzwonił gadaliśmy ponad godzinę, dowiedziałem się wszystkiego oprócz nr konta, na który mogę przelać kasę za poradę.
A tak serio ja jako firma jestem na forum bo to niesamowite źródło informacji, kompletnie za darmo!! Każdej firmie, która zajmuje się piórami radzę to samo... ludzie są pomocni, można dowiedzieć się czego poszukują, dają dział, w którym możesz wstawiać dowolnej treści artykuły.
Mają człowieka o nicku AKSZUGOR, który zrobił mi gratis!!!!! Jeszcze raz powtórzę GRATIS testy atramentów KAWECO, dzięki którym mam niesamowite karty kolorów na stronie sklepu, nawet za przesyłkę nie zapłaciłem .... kurde teraz właśnie do mnie dotarło, że to wstyd... muszę się z nim skontaktować i zwrócić mu koszty...
pisanie, że administratorzy robią coś dla własnych korzyści ... - kurde ja poza Dexterem nie wiem kto tu jest administratorem! Ale kurcze warto tu być dla ludzi, dla kultury tych osób, dla ich podejścia, dla filozofii, dla normalnych kontaktów, których tak bardzo w dzisiejszych czasach brakuje, dla Pomi, która potrafi wszystko skrytykować w taki sposób, że człowiek otwiera oczy na to co robi nie tak, dla Dextera, który pomaga we wszystkich problemach - aż głupio, że gratis, dla Akszugora, który wie wszystko o atramentach, dla Pigola, który wie wszystko o papierze, dla Adamona, który za darmo organizuje PenDay i pozwala firmom na to, żeby za darmo przyjechały, pokazały co mają... dla Przyjaciół, których człowiek tu zyskuje, dla Ani z Gdańska bodaj (nie znam nicku z forum), z którą mogłem pogadać na spotkaniu w Warszawie o stalówkach i drapaniu... itd. itp.
Kurcze pisanie, że ktoś tu coś robi dla własnego interesu ... aż dziw bierze, że nie robi...

pozdrawiam wątpiących, zapraszam na forum sami się przekonacie bo ja nie wierzyłem, że to jest za darmo...

Ostatnio edytowano niedziela, 12 października 2014, 23:00 przez fpenpl, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: niedziela, 12 października 2014, 22:58 

Tytuł użytkownika:: Przepiórka
To samo pomyślałam, ale nie chciałam ciągnąć tematu i liczyłam na to, że wygasną emocje.
AMcK napisał(a):
Ja zwyczajnie nie rozumiem tego tematu [...]Jeśli jakiś hejter ma problem z FOP niech stworzy swoje forum ... i się nie męczy [...]

Tylko jeszcze muszę sprawdzić, czy dobrze zrozumiałam słowo "hejter"... Dobrze, bo oznacza zazdrośnika (ang. hater) albo anonimowego lamusa:) (vide: Miejski słownik slangu i mowy potocznej http://www.miejski.pl/slowo-Hejter).

PostNapisane: poniedziałek, 13 października 2014, 00:40 
Pozwolę sobie dorzucić swoje 0,03 PLN do dyskusji, bo swego czasu przechodziłem przez to samo.

Byłem wtedy moderatorem pewnego forum, przez niektórych z "branży" nazywanego "elitarnym". Posądzano mnie i administratora o czerpanie korzyści majątkowych, o nieobiektywność, o pozwalanie "płacącym" na więcej niż innym użytkownikom. Później te plotki zaczęto roznosić po innych forach związanych tematycznie z tym, na którym ja byłem moderatorem. Nietrudno się domyślić, że atmosfera była nieciekawa. Doczekałem się też kontroli skarbowej (ot życzliwość).

Skończyło się na tym, że użytkownicy odpowiedzialni za rozsiewanie plotek zostali zbanowani, pozostali użytkownicy postanowili sprawę obśmiać i robią to do dziś (za co jestem im wdzięczny). Ja dla dobra ogółu tymczasowo ustąpiłem z funkcji moderatora aby wszystko przycichło a ludzie zajęli się czymś innym.

Jakie wnioski? Po pierwsze, nie warto dyskutować z ludźmi, którzy pomawiają nas o takie rzeczy. Tłumaczyć się też nie ma sensu - ich to nie przekona, a reszta i tak wie, że macie czyste ręce. Trzeba być przygotowanym na ewentualną kontrolę skarbową, gdyż podłość ludzka nie zna granic. A na koniec obrócić to wszystko w forumowy żart (np. "to gdzie jedziesz na wakacje za te łapówki?" itp. - na tamtym forum podziałało).

Zatem Dexter nie przejmuj się. Nie Ty pierwszy padłeś ofiarą tak obrzydliwych pomówień i na pewno nie ostatni. Ludziom się nudzi, mają nudne i szare życie, więc tworzą jakieś wyimaginowane afery. Rób swoje i nie daj się :)

PostNapisane: poniedziałek, 13 października 2014, 21:14 

iAndrew napisał(a):
Zatem Dexter nie przejmuj się. Nie Ty pierwszy padłeś ofiarą tak obrzydliwych pomówień i na pewno nie ostatni. Ludziom się nudzi, mają nudne i szare życie, więc tworzą jakieś wyimaginowane afery. Rób swoje i nie daj się :)

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Sam miałem tak, że jak wziąłem pióro od koleżanki żeby je przepłukać (oczywiście ona mi je dała, nie ukradłem ;) ) to kolega zrobił wielkie oczy, że za darmo.

PostNapisane: piątek, 28 listopada 2014, 11:17 

Tytuł użytkownika:: endoor
Skoro temat ‘się wywołał’ to i moje 0,03 PLN jak stwierdził klasyk.

Życzliwość i bezinteresowność z jaką się spotkałem na forach piórowych (mówiąc otwarcie FoP i PWF) naprawdę jest imponująca. Godziny porad przegadane np. z Dexem, Stickym i innymi – nawet nie wiem ile musiałbym zapłacić gdybym wysłał pióra do odpłatnej naprawy. Kilka przykładów, pierwsze z brzegu:

MacKozinsky - pomógł mi w zakupie mojego pierwszego Sheaffer’a Balance. Jego fachowa pomoc wskazał co warto kupić i uchroniła na przyszłość przed zakupem czegoś podejrzanego.

And – już pomijam fantastyczne recenzje, ale jeszcze wczoraj rozmawialiśmy rozważając różne warianty zakupu kolejnych Pilotów :)

Inky – wysłałem do niego Sheaffer’a Balance do naprawy, a wróciły DWA! :shock: Sprawa jest poniekąd prywatna, ale teraz jest czas że mogę Ci szczególnie podziękować za życzliwość i bezinteresowność. Jak odpakowałem przesyłkę miałem normalny opad szczęki. Z resztą do dzisiaj nikt z moich znajomych nie wierzy, że trafił się ktoś tak uprzejmy. Prawdziwy pasjonat, no właśnie z forum. :D

To może tyle, takie jest to forum i dlatego tu jestem. Jak w każdej materialnej (a ludzie są z materii) zbiorowości - rządzi rozkład normalny Gaussa. Niestety pojawiają się, nieliczne co prawda, skrajności. Panowie i Panie, bzdur nie słuchajcie i róbcie swoje.

PostNapisane: sobota, 29 listopada 2014, 01:47 

Tytuł użytkownika:: Czarodziej
Ja sam robię dużo za darmo, dla frajdy.
Nie rozumiem tych co wątpią w takie idee ...
Tak trzymać :)

PostNapisane: sobota, 29 listopada 2014, 01:49 

Tytuł użytkownika:: Czarodziej
Fonsitos napisał(a):
..

Na następny rok polecam kontakt ze mną - może da się coś taniej, albo dużo taniej :D
Zawsze można spróbować ;)

PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2015, 10:38 
Rada Jedi

Dotyczy użytkowników oznaczonych na forum jako "firma" (kolor fioletowy) - zwiększono pojemność skrzynki PW oraz dodano możliwość wysyłania grupowego PW do wszystkich zarejestrowanych użytkowników.
Proszę o nie nadużywanie tego typu wiadomości.

PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2015, 13:46 
Firma

Tytuł użytkownika:: Sklep pióra wieczne
Dexter napisał(a):
Dotyczy użytkowników oznaczonych na forum jako "firma" (kolor fioletowy) - zwiększono pojemność skrzynki PW oraz dodano możliwość wysyłania grupowego PW do wszystkich zarejestrowanych użytkowników.
Proszę o nie nadużywanie tego typu wiadomości.

jako firma dziękuję :) za pojemność skrzynki bo grupowe PW to raczej tylko jeśli zmieni się wielkość rabatu i kod oczywiście wielkość zawsze w górę :).
W każdym razie miłe zmiany :)

PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2015, 16:54 

Tytuł użytkownika:: Angry Rod
machez napisał(a):

T.Boy-Żeleński

To jest ponadczasowo polskie.

Oczywiscie ta choroba nazywa sie komuna i mowie tutaj o tej wczesnej powojennej wersji, Ktora nauczyla nas nie chwalic sie
Komuna nauczyla nas nienawisci do blizniego.
Stale krytykujemy innych, cieszymy sie jak sasiadowi cos nie wyjdzie, nie mowmy o sukcesie drugiego...

iAndrew napisał(a):
[...] pozostali użytkownicy postanowili sprawę obśmiać i robią to do dziś [...]

Jakie sa moje wnioski?
Po pierwsze, nie warto dyskutować z ludźmi, którzy pomawiają nas o takie rzeczy. Tłumaczyć się też nie ma sensu - ich to nie przekona[...]

Dexter
Igonorowac - to bardzo szybko oslabia takich ludzi, jakakolwiek reakcja - jaka by nie byla zawsze jest pozywka dla kazdego osobnika tego pokroju.

Nikt nikomu nie bronil zostac rekinem biznesu, prezydentem itp
Ci co chcieli - to maja lub sa w drodze po swoje...

Jezeli ulegniesz - poddales sie osobie slabej, bezwartosciowej i dales sie utopic w g...e w ktorym taki osobnik plywa...

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]