Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 487 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opinie
PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 13:59 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Królowa (porzeczek)
Ta... Klasę i takt tamtejszej administracji to myśmy naprawdę dobrze poznali :lol:
(piszę jako - były na szczęście - użytkownik tamtego forum, nie jako mod tutaj)

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 14:37 
Rada Jedi

WodnikOlszynek napisał(a):
Mam wrażenie, że jedynie pierwszy chronologicznie And zrozumiał tę wypowiedź w całości, tylko nie pogodził się z moimi motywacjami.

Jasne, że się nie mogę pogodzić, bo to pasożytowanie.
Podsumuję Twoje argumenty, bo mimo dużej ilości słów znalazłem trzy:
- informacje dla mnie są na FPN, tutaj dla mnie tylko dział KSW,
- dla mnie doba ma 24 godziny (akurat moja doba ma tyle samo godzin).
- czytam na FOP w ramach rozrywki jakieś posty, bo lubię (czyli stracisz czas ze swoich cennych 24 godzin).
Gdybyś połowę czasu, który spędzasz na forum, poświęcił na przynajmniej jakiś jeden, dwa posty w tygodniu o charakterze merytorycznym, to korona by Ci z głowy nie spadła, ale nie, bo nie warto, bo szkoda czasu, bo jest FPN...
Chcesz korzystać z forum, ale nic do niego nie wkładać (poza piórami na sprzedaż). Jest to jakaś filozofia życiowa, ale jeśli poszliby za nią pozostali korzystający z FOP, to musielibyśmy zamknąć pozostałe działy a zostawić tylko KSW.

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 14:58 

Wodniku, być może niezbyt jasno wyjaśniłem swoje porównanie. Podkreślam PORÓWNANIE. Porównałem otóż swoje młodzieńcze spotkania do forum. Tam rozmawialiśmy o muzyce i literaturze, tu rozmawiamy o piórach (masz rację, że rozmów merytorycznych, niestety, jest tu stosunkowo mało - ale są!). Nie chodziło mi o przenoszenie dysput o poezji na forum piórowe. Przecież nie o to chodzi! Więc nie pisz, proszę, że że chcę ograniczać społeczność do jakiegoś elitarnego kręgu, bo jest dokładnie przeciwnie. :|
Trzymając się powyższej analogii (tylko i wyłącznie) zawsze podkreślałem, że liczą się WSZYSTKIE pióra. Że ciekawą kolekcję można stworzyć nie tylko z limitek MB, ale równie dobrze z najtańszych piór szkolnych czy NoName'ów. Możesz to przeczytać w wielu moich postach. Zawsze też wszystkich zachęcałem do pisania recenzji i prezentowania właśnie takich piór. Nie wmawiaj mi więc, proszę, dążenia do jakiegoś elitaryzmu. :|
W Twojej wcześniejszej wypowiedzi niczego na siłę się nie doszukiwałem. Mój odbiór był czysto emocjonalny. Dlaczego wyczułem w nim elementy pogardy? Nie potrafię wytłumaczyć. Tak samo, jak nie potrafię wytłumaczyć Twojej sympatii, którą również wyczułem. Podkreślam, że piszę o swoich odczuciach, bynajmniej nie próbując Ci przypisać rzeczonej pogardy. Intencje to jedna rzecz, ich odbiór druga. Nie podejrzewam u Ciebie złych intencji, natomiast Twój post odebrałem, jak odebrałem. Ani Ty, ani ja nic na to nie poradzimy. Czytając Twój ostatni post czułem jedynie Twoją życzliwość. ;)
Łotewer. Wyłączam się z tej dyskusji, bo uważam, że nie ma większego sensu. Zaczekam cierpliwie na ostateczne rozstrzygnięcie Rady. Wierzę, że wszyscy będą nim usatysfakcjonowani. ;)

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 15:19 

@wiorka – dopuszczenie nawet zupełnych nowicjuszy nie przeszkodzi Ci w stosowaniu własnego kryterium wiarygodności, opartego na sensowności wypowiedzi na forum. Dla mnie – argument od czapki.

Owszem, nie przeszkodzi. Argument za czym? To była, jak wyraźnie zaznaczyłam, moja własna opinia. Preferencja. Nie napisałam nigdzie, że domagam się, aby jacyś tam użytkownicy byli dopuszczeni/nie dopuszczeni do udziału w KSW. Nie zamierzam tu lobbować za czy przeciw 500+, nie moja decyzja, a opinię mogę sobie mieć, jak wskazuje tytuł wątku. Absolutnie nie neguję, że inni użytkownicy forum mogą mieć skrajnie różne odczucia i potrzeby.
W każdym razie, wszystkiego najlepszego i poczekajmy, co z tego wyniknie.

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 17:57 

Lokalizacja: Funkcja falowa mocno rozmyta - raz Warszawa, raz niemal Afryka
kasiasemba napisał(a):
Ta... Klasę i takt tamtejszej administracji to myśmy naprawdę dobrze poznali :lol:
(piszę jako - były na szczęście - użytkownik tamtego forum, nie jako mod tutaj)

Podtrzymuję, że w pewnych schematach postępowania warto ich naśladować.

@And
Dobrze, abyś odróżniał pasożytnictwo od form współżycia symbiotycnzego, unikniesz niepotrzebnych kontrowersji. Zarzut pasożytnictwa może zostać odebrany jako obraźliwy. Spuść z tonu, nie dysponuj moim wolnym czasem.

Nie dokładam się za bardzo ani tu, ani na FPN. Żyj i pozwól żyć innym. Nie przeszkadzam Ci w realizacji Twoich projektów.

@Kleks
Myślę, że się dobrze rozumiemy, a tekst pisany kursywą był intencjonalnie przewrotny. Półka piór nie gra głównej roli również u mnie, ostatnio kupiłem Frontiera i parę Chińczyków.

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 18:21 
Rada Jedi

Symbioza polega na tym, że obie strony odnoszą korzyści ze współpracy. Jaką korzyść z współpracy z Tobą odnosi FOP? Jaką Ty odnosisz, to dokładnie opisałeś.

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 18:53 

@WodnikOlszynek Nie zrozum mnie źle, ja nie chcę w żadnym wypadku Cię urazić, jednak jak się czyta co piszesz to tak trochę wygląda jakbyś miał czysto biznesowe podejście i patrzysz pod kątem przydatności tego narzędzia jakim jest dla Ciebie FOP. Widzisz... FOP jest dla nas czymś więcej niż narzędziem i dlatego boli niektórych że jest przez Ciebie wykorzystywane do swoich celów. Rada próbuje zapobiec podobnym sytuacjom bo mają w głowie inną wizję forum...

edit: patrząc na mój tytuł brzmię trochę mało wiarygodnie (?) :D

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 19:13 
Rada Jedi

Chester, rada nie będzie zapobiegać sprzedaży piór, bo nie o to chodzi. Gdyby to był jeden z kolejnych handlarzy, którzy przewijają się przez FOP nie było by problemu, zniknął by raz dwa. Podaje się jednak za kolekcjonera i miłośnika piór, przyjmuję to na wiarę, bo nie wiem jak sprawdzić, osobiście nie znam człowieka i nie robię śledztwa na innych portalach, żeby sprawdzić. Daliśmy pewien kredyt zaufania, ale on go skutecznie niweluje swoimi wpisami, pouczeniami i radami typu: "Żyj i pozwól żyć innym". A kto z nas mu broni żyć? No chyba tylko w jednym przypadku: jeśli żyje ze sprzedaży piór. (To pewnie też uzna za obraźliwe.)

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 19:22 

No otóż to właśnie :) Jeśli nagle Maciek albo Daniel zaczęliby wystawiać swój towar na KSW to zrobiło by się kiepsko ;)

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 21:09 

And napisał(a):
Symbioza polega na tym, że obie strony odnoszą korzyści ze współpracy.

Jak powiedziałby minister Antoni: pan się myli. To tylko część związków symbiotycznych.

And napisał(a):
Jaką korzyść z współpracy z Tobą odnosi FOP? Jaką Ty odnosisz, to dokładnie opisałeś.

Ciężko mówić o współpracy, raczej o obecności. Dla mnie to co najmniej protokooperacja, w najgorszym razie komensalizm. Już o tym wspominałem; w dodatek sam fakt że ktoś kupi pióro i jest zeń zadowolony, jest dla niego wymierną korzyścią. A jesli chodzi o inne liczby, to w ciągu ostatniego roku: jedno zamówienie grupowe przeciągnięte do granic dostępności przedmiotu, a wśród licznych zrealizowanych questów, 4 bądź 5 pochodziło od aktywnych użytkowników FoP. Na zaanosowane przedwczoraj Omasy są już 3 konkretne oraz jedna krystalizująca się prośba od członków tej społeczności. No i użyczam swoich piór do recenzji. To nieco inny niż patrolowanie forum, ale jednak - jakiś wkład.

Raczej kolekcjonera, niż miłośnika, w moim odczuciu, bardziej zbieram pióra, niż twardą wiedzę o nich.

Domyślam, że docinki związane ze szkolnymi zagadnieniami z biologii, teraz przyrody, nie są najmilsze, jednak za zarzut pasożytnictwa - w pełni zasłużone. Sugestie, czym powinienem się zająć, ciężko nie odebrać inaczej niż pouczanie, a to chyba chronologicznie wystąpiło jako pierwsze. Nie widzę również nic nieodpowiedniego w swoich postach; te ostatnie poświęcone są wprawdzie wyłącznie mojemu punktowi widzenia, prezentowanemu jednak w sposób wyważony.

O sprzedaż piór trudno się obrazić, ostatnio wymyśliłem sobie, że chętnie zająłbym się tym na emeryturze.

@Chester: zrozumiałem Cię dobrze i jest to trafna ocena: dla niektórych forum to narzędzie komunikacji towarzyskiej, a ja chciałbym skupić się na komunikacji dotyczącej wymiany branżowych dóbr. Nie widzę najmniejszego powodu, aby którakolwiek ze stron miałaby ubolewać przez preferencje drugiej. Niech społeczność poprzez męczenie Rady decyduje, co jest dla niej najlepsze, a co ostatecznie drażni. Jednak na obecną wizję, poprzez aktywną komunikację zagłosowało tylko kilka tuzinów użytkowników, co, mam wrażenie, koliduje nieco z ambitnymi planami Anda. Mnie z kolei, jako czytelnikowi, ta forma bardzo się podoba.

Jednak - przejawiający się również w Twoich wypowiedziach - negatywny stosunek do użytkowników zainteresowanych głównie K/S/W, w połączeniu z lekko ironicznym określeniem "handelek" (to Fonsitos) skłonił mnie do szerszego przedstawienia swojej roli, motywacji i potrzeb. Tak, aby jeśli nie zostaną poparte, przynajmniej były klarowne.

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 21:15 

Luźna myśl: dla mnie lepsze niż 500+ było by np. ograniczenie do sprzedaży tylko jednego max. dwóch piór w tygodniu czy tam na dwa... i finał. Wszyscy mają takie same prawa... (pozostajemy równi wobec prawa - to było mocne :D).

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 22:41 

Tak w zasadzie mało się udzielam na forum, ale od czasu do czasu obserwuję. Na więcej mi, niestety, czas zajęty zawodowymi obowiązkami nie pozwala. Trafiłem na tę dyskusję i... zadumałem się nieco. Obserwuję dyskusje na tym forum, obserwowałem na tamtym i na tym starym. Co jakiś czas pojawia się podobny schemat, jak i w tej dyskusji. Moderatorzy, którzy odpowiadają za forum, reagują na różne sytuacje pragnąc zachować zaprojektowany status forum, a może poprawić według własnego pomysłu. Niektórzy uczestnicy, których działania moderatorów dotykają bezpośrednio, buntują się i dyskusja się rozwija. Padają coraz mocniejsze argumenty i karuzela się nakręca.
Nie będę w tej dyskusji polemizował z różnymi wypowiedziami, ale uważam, że musze zająć stanowisko. A moje jest jednoznaczne - jestem po stronie moderatorów. Ktoś, kto ma tyle chęci i energii, aby przez tak długi czas prowadzić forum, ponosić związane z tym koszty, dbać o to, żeby forum było żywe, ten zasługuje na to, aby decydować o kierunku i zasadach. Uczestnicy forum, którzy nie mają takich obowiązków, a którym zasady się nie podobają, mogą po prostu nie uczestniczyć.
Nie zgadzam się, że nie ma wśród nas kolekcjonerów. Owszem są. Na PWF była prowadzona ankieta "Ile masz piór?". Wśród odpowiedzi było 5 osób zgłaszających posiadanie ponad 1'000 piór, 11 osób zadeklarowało 100-1'000 piór, a 15 osób 50 - 100. Jak na nie-kolekcjonerów, to spora grupa, nieprawdaż? Jest wśród nas sporo osób posiadających naprawdę całkiem udane kolekcje.
Jestem też na FPN i FPB, ale powiem szczerze, jakoś już mnie nie pasjonują. Akurat w zakresie, który mnie interesuje, trudno tam znaleźć znawców.
Nie jestem zainteresowany ani kupnem, ani sprzedażą, ani wymianą na żadnym z forów, w których uczestniczę. Dla mnie ten rozdział mógłby całkiem nie istnieć. Jeśli szukam czegos, to przeszukuję e-Baya, albo specjalistyczne sklepy. I wybór większy, i bezpieczniej. Na forum mógłbym ewentualnie kupić coś od naprawdę zaufanej osoby, ale to byłby wyjątek. K/S/W jako miejsce do budowy kolekcji? Przepraszam, ale to chyba jakieś nieporozumienie? Wataha rozszarpująca kolekcję? Podziwiam wyobraźnię.
No ale dość na tym.
Powtórzę - Rado, w tej dyskusji jestem po Waszej stronie.

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 23:15 

And napisał(a):
anylog napisał(a):
1. Nie można przyjmować wpłat od osób chcących dobrowolnie przekazywać datki na utrzymanie forum?

Odpowiem na to jedno pytanie, choć nie mam siły co kilka dni o tym pisać: to, co opisałeś, to zbiórka publiczna, którą regulują przepisy prawne a mogą im sprostać tzw. osoby prawne; FOP nie ma osobowości prawnej, ani żadnej innej, jest to strona w sieci, i kilka osób, które stara się pilnować na niej porządku i tyle.

And - prowadzicie forum, organizujecie cykliczne spotkania w kinie Kosmos, coroczny penszał, czynnie propagujecie kaligrafię i robicie mnóstwo innych propiórowych rzeczy plus Twoje filmowe recenzje - już dawno powinniście założyć stowarzyszenie, żeby sprofesjonalizować Wasze działania.
Nie widzicie tej oczywistości Szanowna Rado?

Założenie i prowadzenie stowarzyszenia wcale nie jest trudne :)

A co do K/S/W - niech zostanie archiwum. Dzięki niemu możemy np. śledzić ewolucję cen piór wintydżowych na forumowym poletku. To są ważne informacje dla osób zainteresowanych kolekcjonowaniem starych piór. Bez archiwum zostanie nam monopol cenowy firm zarejestrowanych na forum, które trudnią się sprzedażą wintydży (no dobra póki co jednej firmy, ale przyszłość jest nieodgadniona...)
Zamiast ofert sprzedaży - wystarczy pozostawić możliwość wklejania przez forumowiczów linków z ich aukcji na ebayu, allegro itp. Nie będzie potrzebna żadna moderacja postów. No bo co tu można moderować?
A możliwość pozostawienia komentarzy powinna pozostać.
Kupno/Wymiana - bez ograniczeń, nawet jeżeli byłyby połączone z propozycjami dopłaty zamieszczonymi w poszczególnych postach.

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 23:28 

Tytuł użytkownika:: Inka
Moje zdanie, początkującej pasjonatki piór, zapewne będzie się liczyło najmniej. Jednak również zabiorę głos. Zapisując się w tym miejscu od początku poczułam ogromne wsparcie i pomoc ze strony wszystkich. Żadne pytanie, wątpliwość nie została bez odpowiedzi. Zawsze z największą kulturą i sympatią. Mimo chęci moja wiedza nie pozwala na dzielenie się nią. Korzystam natomiast z ogromnej wiedzy innych. Za co bardzo dziękuję. Być może kiedyś zrewanżuję się. Gdzie jednak, jak nie tu tę wiedzę zdobywać? Gdzie znaleźć tylu pozytywnie zakręconych, nie tylko pióromaniaków. Dzięki Wam nie mogę doczekać się mojego pierwszego PSP, warsztatów, piór, spotkań z Wami. Dlatego proszę, pozwólcie Radzie dalej robić dobrą robotę. Jestem pełna podziwu dla ich pracy, wiedzy i zaangażowania. Nie znam osobiście nikogo z Nich, jestem więc obiektywna. Podobnie jak adamon jestem zdecydowanie po stronie Rady. Zapisując się na FOP przeczytałam: "Regulamin nie jest zamkniętą formą – może być modyfikowany i poszerzany przez Administrację Forum", dla mnie jest to jednoznaczne. Jeśli kiedyś nie będzie mi to odpowiadać, w co wątpię, podziękuję i odejdę. Nie będę natomiast psuć innym tego, co osiągneli ciężką pracą i pasją.

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 23:32 

@Adamon, fajnie że się wypowiadasz, ale... w sumie o czym?
Celem mojej wypowiedzi było między innymi podkreślenie, że jest w kraju dużo zaawansowanych kolekcjonerów, więcej niż można by sądzić po liczbie aktywnych użytkowników na forum. Nikt w tym wątku nie zanegował, że istnieją, a ewentualne nieporozumienia w tym temacie chyba zostały już wyjaśnione.

adamon napisał(a):
Ktoś, kto ma tyle chęci i energii, aby przez tak długi czas prowadzić forum, ponosić związane z tym koszty, dbać o to, żeby forum było żywe, ten zasługuje na to, aby decydować o kierunku i zasadach. Uczestnicy forum, którzy nie mają takich obowiązków, a którym zasady się nie podobają, mogą po prostu nie uczestniczyć.

Szanowny Pan przeczyta dwa ostatnie paragrafy mojego poprzedniego posta, a jeśli wciąż widzi problem, niech przeczyta jeszcze raz...

adamon napisał(a):
Nie jestem zainteresowany ani kupnem, ani sprzedażą, ani wymianą na żadnym z forów, w których uczestniczę. Dla mnie ten rozdział mógłby całkiem nie istnieć.

Cieszę się czymiś szczęściem. Jeszcze bardziej cieszą mnie wypowiedzi typu "w sumie mnie to nie interesuje, nie dotyczy, ale czuję potrzebę wypowiedzenia się, a najlepiej w tonie lekko prześmiewczym wobec przedmówcy".

adamon napisał(a):
Nie będę w tej dyskusji polemizował z różnymi wypowiedziami

Niespełnione obietnice. Nie po dżentelmeńsku.

adamon napisał(a):
K/S/W jako miejsce do budowy kolekcji? Przepraszam, ale to chyba jakieś nieporozumienie? Wataha rozszarpująca kolekcję? Podziwiam wyobraźnię.

Nieporozumienia nie ma, a przeprosiny przyjęte. Istotnie, jest też czego gratulować, dużo tej wyobraźni zawdzięczam.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 23:50 przez WodnikOlszynek, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 23:35 

norbie napisał(a):
(...) Założenie i prowadzenie stowarzyszenia wcale nie jest trudne :) (...)

Ale jest, niestety, bardzo kosztowne. Stowarzyszenia są zobowiązane do prowadzenia pełnej księgowości. :|

PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 23:38 

Tytuł użytkownika:: Senior
Takie sobie OT, bez odniesienia personalnego
ego jest odwrotnie proporcjonalne do inteligencji :evil:

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 00:13 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Królowa (porzeczek)
Wiesz co, Wodnik, wszystko spoko, różni ludzie, różne opinie. Ale jesteś mega złośliwy, a to jest mało fajne. Daj spokój, proszę.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 05:48 

PanKleks napisał(a):
norbie napisał(a):
(...) Założenie i prowadzenie stowarzyszenia wcale nie jest trudne :) (...)

Ale jest, niestety, bardzo kosztowne. Stowarzyszenia są zobowiązane do prowadzenia pełnej księgowości. :|

Plusy zdecydowanie przewyższają minusy. Ale o zasadach tworzenia i funkcjonowania stowarzyszeń jako organizacji non profit/not for profit możemy podyskutować na penszale, jeśli będzie wola Rady do dyskusji. :)

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 06:18 
Stowarzyszenie to przede wszystkim posiadanie osobowości prawnej, więc ułatwia negocjacje i rozmowy z różnymi firmami i urzędami. Pozwala ubiegać się o dotacje na działania kulturalne, wsparcie sponsorów, rozwój, oficjalne uczestnictwo w targach i zjazdach grup powiązanych tematycznie (np. Ostatnie targi "Niech żyje papier"). Pozwala też zaistnieć w przestrzeni publicznej i mediach, bo jako organizacja non-profit przestajecie być anonimowi i nawet zaproszone media traktują sprawę poważniej, gdy wiedzą, że rozmawiają ze zorganizowaną i unormowaną prawnie grupą ludzi, a nie tylko pasjonatów :)

Nie mówię, że to już, teraz, na jutro. Ale warto rozważyć taką opcję w przyszłości. Zaangażowani jesteście w wiele przedsięwzięć promujących kulturę pisania i myślę, że zyskanie statusu stowarzyszenia pozwoli w jakiś sposób sformalizować Waszą działalność :)

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 08:35 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
Kurwa mać, ludzie. Ze trzy-cztery strony temu napisaliśmy i zgodziliśmy się, że te pińcet to za dużo i myślimy między sobą nad innymi rozwiązaniami. Napisaliśmy również (nie tylko ja i zieloni), że trzeba też brać pod uwagę tych, którzy na forum są długo, którzy sporo już mu dali. "Skoczkowie" to inny temat, też są potrzebni, bo a nuż zostaną na dłużej?
anylog napisał(a):
(...) Patrząc na statystyki Forum tego się nie da sensownie zautomatyzować, ani w żaden sposób rozsądnie skategoryzować. Pozostaje widzimisie moderatora i wiara forumowiczów w jego dobre intencje

No i właśnie tu mamy największy problem...

Jakie ja miałam cudne Święta, bez dostępu do internetów. Naprawdę lubię jechać na te moje dwie rodzinne wioski, z który trzeba kombinować, żeby się połączyć w komórce, a kablowy internet jest tylko przy jednym kompie i nie stoi on przy stole i w lesie, gdzie spędzamy większość świąt, na rozmowach, śmiechu i zabawie. Tyle tylko, że nie daliście nam szansy na łagodne przejście z tego przyjemnego czasu do rzeczywistości. CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM CAŁE WĄTKI, NIE TYLKO POSTA POPRZEDNIKA, w którym jest dużo założeń, a mało faktow.

P.S. Co do stowarzyszenia, to ten pomysł nawet doczekał się początku realizacji. O tym rozwiązaniu rozmawiamy już od długiego czasu. 3 lata już? Koszty to tylko jeden z problemów...

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 09:06 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
A archiwum będzie, zamknięte na pińć spustów, ale do odczytu. Może być? Zawsze można założyć nowy wątek z linkiem w pierwszym poście, albo cytatem i dyskutować.

KSW potrzebne są zmiany bo nie chcemy, żeby większość postów była związana ze sprzedażą i OT - czyli: ktoś się ogłasza, a tam: jakie piękne, nie mam kasy, ale bym kupił itd itd. A potem i tak rzeczywista transakcja ogranicza się do "odbierze PW" i "rezerwacja/sprzedane".

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 09:54 

Przeczytałem sobie całą tą ciekawą dyskusję. Ja tam raczej nic sprzedawał nie będę, nie mam ani kolekcji, ani żyłki handlarza.. (ale na wszelki wypadek, czas zacząć posty nabijać, co właśnie czynię :D ). Natomiast jedno mnie zbulwersowało: jak można otwarcie przyznawać się, że forum interesuje tylko jako miejsce robienia ew geszeftów, a typowo forumowe działania uprawiać na innym portalu, bo tu nie warto...? (taki jest de facto sens tej wypowiedzi). Że to niegrzecznie i nieładnie... to mało powiedziane.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 10:54 
Rada Jedi

Nie widzę również nic nieodpowiedniego w swoich postach; te ostatnie poświęcone są wprawdzie wyłącznie mojemu punktowi widzenia,

No i właśnie w tym problem, Ciebie interesuje tylko Twój punkt widzenia, mnie Forum.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 11:10 
Firma

norbie napisał(a):
Bez archiwum zostanie nam monopol cenowy firm zarejestrowanych na forum, które trudnią się sprzedażą wintydży (no dobra póki co jednej firmy, ale przyszłość jest nieodgadniona...)

Monopol cenowy... i wskazujesz mnie. Jest też paru użytkowników, którzy też sprzedają pióra tutaj w ilościach nieokazjonalnych, ale rozumiem, że skoro sprzedają pióra także w Twoim imieniu, już na ew. monopol już się nie łapią.

Mam nadzieję norbie, że nie traktujesz ludzi jako osoby internetowo upośledzone.

Zapewniam Cię, że ludzie potrafią sprawdzać ceny i ich historię na portalach ogólnoświatowych.

Zapewniam także, że kilku użytkowników bez obaw pyta mnie o ceny konkretnego pióra i ewentualną estymację ceny modelu w odniesieniu
do aktywnej aukcji...tak jak Ty to robiłeś wielokrotnie.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 11:30 

Ja bym prosiła o rozważenie dodania do regulaminu wymogu, żeby ceny ofert kupna/sprzedaży podawać w PLN.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 11:36 
Firma

a teraz do rzeczy.

Specjalnie nie wypowiadałem się, bo jak administracja wielokrotnie napisała, pracę nad trybem i ograniczeniami jeszcze trwają.

Mając na uwadze historię administrowania, osoby te raczej nie chichoczą na zapleczu i nie kombinują jak nam/Wam tu życie uprzykrzyć.
Nawet ośmielam się stwierdzić, że robią to aby było lepiej, sprawniej i sprawiedliwiej.

Sam, tak jak Wy zastanawiałem się, jakie ew. obostrzenia mogą zostać wprowadzone, aby było właśnie lepiej.

Każdy z teoretycznych modeli KSW ma jakąś dziurę i ktoś zakwili, że to niesprawiedliwe. Przykład SomeV, który z 6 postami najpierw obwieścił, że administracja pewnie chce
wykosić konkurencję dla osób parających się "handelkiem". Jednak "nie chciał nikogo urazić".

Sądzę, że każdy ma takie same prawa na tym forum, ale korzyści już nie.

IMO dział K/S/W, a raczej możliwość sprzedaży w nim jest bonusem dla osób, które aktywnie ubogacają FoP.

Jak doczytałem możliwość kupna nie będzie ograniczona, ale sprzedaż tak.
To w mojej ocenie jest nieuniknione, bo już w przeszłości już mieliśmy przypadki, kiedy ktoś wskoczył na forum i odkrył, że tu się pióra kupuje.
Takie osoby wtedy traktują forum jak dojną krowę, a raczej jego energię, wiedzę i atmosferę. Na końcu zysk. Jest to po prostu nieuczciwe wobec osób, spędzają tu wiele czasu i dzielą się nim poprzez publikowanie swojej wiedzy i doświadczeń związanych z piórami.

Czy limit 500 postów to za dużo. Nie mam pojęcia.

400 będzie lepszy, albo 350? Na pewno szybszy.

Moderacja? Tak!!! Tak coby puste punkty zweryfikować.

Mam nadzieję, ze burza dogaśnie i porozmawiamy szczerze jak administracja ukaże końcową wersję nowego regulaminu.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 12:27 

kasiasemba napisał(a):
Wiesz co, Wodnik, wszystko spoko, różni ludzie, różne opinie. Ale jesteś mega złośliwy, a to jest mało fajne. Daj spokój, proszę.

Kasiu, miej proszę odrobinę zrozumienia dla moich ułomności. Nie wyobrażam sobie złośliwości wobec Chestera czy PanaKleksa, którzy na ukłon odpowiadają ukłonem, ponadto dyskutując te trudniejsze do włożenia w ramy faktów wątpliwości, powołują się na swoje odczucia, nie prawdy objawione.

Legenda głosi, że potrafisz szybko i stanowczo położyć oponenta. Nie widzę powodu, aby nie zrobić sobie małej beki z kogoś kto dworuje ze mnie, jednocześnie przeinaczając część moich wypowiedzi. W przypadku rozważań, które – niespodziewanie dla mnie – wywołują tak wiele emocji, dalsze kpiny i rozdmuchiwanie problemu zasługują na stanowczą reakcję.

Właśnie nie jest spoko, spodziewałbym, że wszystko zakończy się na jednym poście. Argument mniejszości nie musi spotykać się ze zrozumieniem, ale nie powinien też spotykać się z jawną agresją, tym bardziej, że jest formą obrony uzyskanych już przywilejów.

@ Fonsitos: Liczba postów jest tylko wątkiem pobocznym i częścią dosyć jawnej kampanii wymierzonej przeciw części społeczności skupionej wokół bazaru i przeniesienia jej na portale aukcyjne, która skłoniła mnie do podzielenia się własnym punktem widzenia. Domyślam się, że chodzi o ograniczenie bałaganu, który mogą powodować nieobyci nowicjusze bądź drzewka westchnień pod tematami (poniekąd czasem rozwijające się w naprawdę fajne dyskusje, jestem za zostawieniem). Nie wylejcie dziecka z kąpielą; nie każdy ma potrzebę intensywnego udzielania się, wychodzący do ludzi w celach stricte kolekcjonerskich nie są gorszym sortem, nie śmiecą, nie szkodzą, nie awanturują się.

Kiedy pisać, jak nie w święta, gdy ma się czas?

Ataman napisał(a):
Przeczytałem sobie całą tą ciekawą dyskusję. Ja tam raczej nic sprzedawał nie będę, nie mam ani kolekcji, ani żyłki handlarza.. (ale na wszelki wypadek, czas zacząć posty nabijać, co właśnie czynię :D ). Natomiast jedno mnie zbulwersowało: jak można otwarcie przyznawać się, że forum interesuje tylko jako miejsce robienia ew geszeftów, a typowo forumowe działania uprawiać na innym portalu, bo tu nie warto...? (taki jest de facto sens tej wypowiedzi). Że to niegrzecznie i nieładnie... to mało powiedziane.

Zbulwersowanie zastąp zdumieniem, wtedy cały proces poznawczy jest znacznie przyjemniejszy, a i bardziej obiektywny. Istotnie, tak byłoby nieładnie i niegrzecznie, ale na tym forum takie wydarzenia rzadko się zdarzają. Jeden z twoich przedmówców, wyrażając się ciepło o tym konkretnym forum, zauważył, że choć inne lepiej spełniają jego potrzeby, bazarek jest dla niego ważny i chce na nim zostać, wyjaśniając jednocześnie swoją rolę w ekosystemie, oczywistą tylko dla części użytkowników. Wspomniał także, że swoją aktywnością nie wyróżnia żadnego z forów i nie chciałby być do niej zmuszany.

And napisał(a):
No i właśnie w tym problem, Ciebie interesuje tylko Twój punkt widzenia, mnie Forum.

Taka Twoja rola, bro. Nie przesadzaj też z imputowaniem mi jakiegoś egoizmu, daj mi żyć w swojej niszy. Ucieszyłem spore grono użytkowników.

eef napisał(a):
Ja bym prosiła o rozważenie dodania do regulaminu wymogu, żeby ceny ofert kupna/sprzedaży podawać w PLN.

Mnie by to bolało; żeby rozliczyć się uczciwie z pozostałą częścią watahy, w przypadku niektóeych przedmiotów, ceny waloryzuję w EUR, jednak przyjmuję również w PLN, na polskie konto, stosując na dodatek przelicznik forexowy, bez spreadu. Nikt chyba nie cierpi...

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 12:55 

stickyfinger napisał(a):
a teraz do rzeczy.
Sądzę, że każdy ma takie same prawa na tym forum, ale korzyści już nie.

IMO dział K/S/W, a raczej możliwość sprzedaży w nim jest bonusem dla osób, które aktywnie ubogacają FoP.

Widzisz Sticky, dla mnie spora dynamika działania i szeroka baza kontaktów zagranicznych też jest ubogacaniem forum. W szczególności, umiejętność zdobycia przedmiotów które ze względu na nieprofesjonalny i nieobyty charakter sprzedajacych nie trafiłyby na żaden z ogólnie dostępnych portali. Gdybym nie pokazał się przynajmniej na K/S/W, część użytkowników nie miałaby okazji uderzyć do mnie z konkretnymi prośbami. A często jest to po prostu link i "załatw proszę".

Kwestia traktowania forum niczym dojnej krowy moze drażnić, ale to kwestia dobrego smaku; ogólna niechęć społeczności szybko przegoni spryciarzy. Ja na przykład ostatnio zdecydowałem, że gdybym dostał za swoją Divinę 80% tego, co penporium czy inny mocno eksponowany sprzedawca, mógłbym się z nią rozstać. Nie odważyłbym się jednak na taką arogancję, aby oferować ją w takiej cenie jakiejkolwiek piórowej społeczności, więc zwisa sobie spokojnie na portalach aukcyjnych.

stickyfinger napisał(a):
Mam nadzieję, ze burza dogaśnie i porozmawiamy szczerze jak administracja ukaże końcową wersję nowego regulaminu.

Rozmawianie o końcowej wersji miałoby niewieki sens, wtedy nie mogłaby być końcową...

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 13:15 
Firma

Wodniku obawiam się, również po rozmowie z Tobą, iż szeroka baza kontaktów jest raczej Twoją korzyścią niż forum.

Twoje pióra, fakt, mocne, są smacznym kąskiem i może masz rację, iż bez Ciebie byłby ciut trudniejszy.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że mój komentarz dotyczył osób, które w sposób ostentacyjny mają wejść do nas i sprzedawać, ew, już to robiły.

W Twoim przypadku nie mam wyrobionego zdania, jednak zachodzę w głowę, dlaczego po prostu nie staniesz się również dyskutantem, tym bardziej w kwestii precjozów masz o czym mówić. Kwestia Twojego Parkera Duofolda co mu się kolor zmienił jest właśnie fajnym, być może, rozpoczęciem tej drogi.

Piszę także do InkI, która jest przykładem, że można był aktywnym użytkownikiem, choć jak sama twierdzi niewiele wie (tu bym sie kłócił ;) )

Czy trzeba być specem piórowym aby zabierać głos wśród nas???? N I E!!!!!
Cokolwiek... po prostu cokolwiek.

Pokaż co masz (nawet jeśli mało), podziel sie nawet subiektywnymi odczuciami dot. swego ulubionego pióra. To tak wiele?

Wodniku, masz przed sobą rasowe pióra. Poka poka. Ja np. mam wybitnie blade o nich pojęcie. Daj pooglądać. To prośba o Twój komentarz do nich ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 487 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]