Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 487 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opinie
PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 13:18 
Firma

WodnikOlszynek napisał(a):
Rozmawianie o końcowej wersji miałoby niewieki sens, wtedy nie mogłaby być końcową...

Fakt, mosz synek recht,

ale jesteśmy w wątku "Opinie" a nie widzę wątku "budujemy nowy regulamin".

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 15:23 

stickyfinger napisał(a):
norbie napisał(a):
Bez archiwum zostanie nam monopol cenowy firm zarejestrowanych na forum, które trudnią się sprzedażą wintydży (no dobra póki co jednej firmy, ale przyszłość jest nieodgadniona...)

Monopol cenowy... i wskazujesz mnie. Jest też paru użytkowników, którzy też sprzedają pióra tutaj w ilościach nieokazjonalnych, ale rozumiem, że skoro sprzedają pióra także w Twoim imieniu, już na ew. monopol już się nie łapią.

Mam nadzieję norbie, że nie traktujesz ludzi jako osoby internetowo upośledzone.
(...)

Przemku, pisałem o Tobie jako jedynej firmie sprzedającej wintydże, bo jesteś jedyną taką firmą na forum. O kim innym miałbym pisać? Nic osobistego :)
W moim imieniu nikt nie sprzedaje piór na forum.
Fonsi napisała, że będzie archiwum do odczytu. I to wystarczy, żeby porównać ceny wyjściowe oferowanych wintydży, co niejednokrotnie może poprawić pozycję negocjacyjną kupujących bez konieczności czasochłonnego wertowania światowych zasobów internetowych. Myślę, że dla polskiego kolekcjonera wintydży, który ma mniejszą siłę nabywczą niż zagraniczni kolekcjonerzy, ważne jest przede wszystkim po ile sprzedają się pióra w PL, a w dalszej kolejności na rynkach światowych. Sam wiesz dobrze, że te same modele wintydży w Europie lub USA z reguły osiągają wyższe ceny niż na naszym forum. Wg mnie archiwum do odczytu działałoby też na Twoją korzyść. Zawsze mówiłeś, że masz średnie ceny. Potwierdzam. Teoretycznie, jeśli ktoś nie uwierzy w te słowa, to sobie zanalizuje archiwum. I się przekona niewierny Tomasz, że zbłądził.
Pax ;)

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 15:44 
Firma

To nie pisz o monopolu jednej z firm. To źle brzmi.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 17:03 

Ok. To był nieuzasadniony skrót myślowy.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 17:50 

Lokalizacja: Funkcja falowa mocno rozmyta - raz Warszawa, raz niemal Afryka
stickyfinger napisał(a):
Wodniku obawiam się, również po rozmowie z Tobą, iż szeroka baza kontaktów jest raczej Twoją korzyścią niż forum.

Nie ma powodów do obaw, raczej radości, sieć kontaktów jest bez wątpienia moim osobistym zyskiem. Buduję ją przecież dla siebie, ale nie mam oporów, żeby bezinteresownie dzielić się licznymi jej korzyściami. A jest ich tak wiele, że ciężko byłoby mi udźwignąć je osobiście. Nie odmówiłem jednak żadnej prośbie spoza kręgu moich zainteresowań, choć istotnie, było ich zaledwie kilka..

Przypadki jak zmutowany Duofold zdarzają się raz na kilka miesięcy i wtedy nie omieszkuję pokazać ich żadnej społeczności, włącznie z FoP, czasem w pierwszej kolejności. Ponadto, prawie tylko tu dzielę się migawkami niektórych nowych nabytków.

Najciekawsze pióra SĄ stopniowo pokazywane. Jest prozaiczny powód, dla którego recenzje robi visvamitra, nie ja. Nie mam urządzenia, które zrobiłoby tak dobre zdjęcia, nie potrafię wygospodarować na to czasu, natomiast chętnie dzielę się opiniami pod recenzją. Chcemy dotrzeć do jak najszerszej społeczności, dlatego - właśnie FPN, tam też toczą się dyskusje o rzeczonych piórach, do których Was zapraszam. Jesteście częścią międzynarodowej społeczności, nie znajduję powodu, aby duplikować tamtejsze tematy na FoP, które widzę przede wszystkim we wcale nie hańbiącej roli lokalnego podwórka, idealnego do omawiania spraw dotyczących nas i miejscowych wydarzeń, tak samo - oferuję tu tylko przedmioty, które zrządzeniem losu są bądź łatwo mogą znaleźć się w Polsce. Reszta idzie na FPN, co nie oznacza wypinania się na FoP - oferty na FPN są dostępne absolutnie dla wszystkich, a te z FoP, przynajmniej w pierwszej kolejności, tylko dla Was.

Nie widzę powodu, aby z pozostałymi wątkami forumowymi nie wychodzić na świat - są istotnie ciekawe i ubogacą istniejące już struktury. Niech więc moje zdanie dotyczące roli FoP będzie uznawane za kontrowersyjne, ale, do ciężkiej choroby, z odrobiną szacunku (nie do Ciebie, Sticky!). Ja w obecnej chwili nie widzę szansy zebrania masy krytycznej do stworzenia dynamicznego polskojęzycznego forum, jednak szanuję wizje i plany innych, nie potępiając ich w czambuł jako naiwnych mrzonek. Bo po prostu - mogę ciężko się mylić.

Uważam, że lepiej, abym poświęcił swój czas na coś tak prozaicznego, jak dokonanie zwykłego zakupu na eBay w czyimś imieniu, bądź pomoc w sprowadzeniu przedmiotu dla którego nie jest oferowana przesyłka międzynarodowa, a akurat mam w tym kraju bezpieczną metę. Bądź potrafię przekonać sprzedawcę w jego języku :)

Teraz dygresja, odnośnie wcześniejszych wypowiedzi oraz wywołanych moimi założeniami emocji.

Gdzie w tym jest mój zysk? Według współczesnych teorii psychologii ewolucyjnej, altruizm w uproszczeniu służy do demonstracji swoich możliwości grupie i budowania w niej silnej pozycji, stąd wewnętrzne poczucie nagrody skłania nas do takich zachowań. Ja lubię czuć się małym czarodziejem, a usłyszenie, że "Wodnik ci na pewno załatwi" mile łechce moje ego. Podobnie zakładam, że każdy aktywnie budujący społeczność robi to dla własnej satysfakcji, w swoim wolnym czasie, a obfite dzielenie się wiedzą merytoryczną czy administrowanie forum posiada jednak jakiś element stroszenia piórek dla poczucia wewnętrznej satysfakcji. No, chyba sprawia im to frajdę.

Dlatego też nie czuję ani specjalnej wdzięczności, ani wyjątkowego podziwu wobec aktywnie tworzących to miejsce według własnych założeń i planów. Nie czuję również potrzeby kłaniania się niżej, niż ukłon będzie odwzajemniony, szczególnie, że nawet Radzie nie są obce pewne, hmm, podstawowe ludzkie odruchy i przywary. Nie spodziewałbym się także, że jest to ode mnie oczekiwane. Głęboki ukłon składam jedynie przed wiedzą merytoryczną, dlatego też nie mam zwyczaju intensywnie polemizować na tematy dotyczące piór i ich historii – nie przeceniam swojej wiedzy.
Pewna hierarchizacja - związana właśnie ze stopniem zaangażowania w społeczność, jest nieunikniona i konieczna, natomiast o swoich potrzebach należy informować. Tym samym, zadziwiająca jest sytuacja, w którym próba zaznaczenia roli, jaką chce się nadal spełniać w społeczności, wraz z rzetelnym przedstawieniem argumentów i motywacji, spotyka się nie tyle z dopuszczalną dezaprobatą, lecz jawną agresją. W mojej ocenie, wypowiadam się raczej spokojnie, próbując przekonać vox populi do pewnych swoich racji, a jeśli nie zaskoczy – wzruszę ramionami, nie obrażając się na środowisko.

Nie widzę też w swoim postępowaniu nic, co mogłoby to środowisko obrażać.

Zmęczyłem się w tym wątku. Doświadczyłem i zrozumiałem pojęcie gównoburzy. Kolejny argument za utrzymaniem dotychczasowej aktywności.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 18:01 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
Nie wiem jak dla Was, ale moje doswiadczenie mowi mi, ze allegro czy ebay posiada znacznie latwiejsza i precyzyjniejsza wyszukiwarke. Nie wiem, gdzie tu fajnosc korzystania z naszego archiwum KSW ale ok. Niech bedzie jak juz potrzebujecie.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 18:18 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Królowa (porzeczek)
Ja nie widzę tu gownoburzy. Było blisko, ale się nie rozpętała. Wciąż rozmawiamy i nie jest to rozmowa o niczym, tym bardziej że prowadzi jednak do jakichś wniosków i, jak widać, kompromisow.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 18:37 

Lokalizacja: Funkcja falowa mocno rozmyta - raz Warszawa, raz niemal Afryka
Dla mnie standardy zostały spełnione, tym samym wolałbym przypadkiem nie uczestniczyć w prawdziwej. Mam nadzieję, że jak odejdę na chwilę od komputera, udzieli mi się ten optymizm.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 18:39 
Almighty Admin

Wiecie co Dex wlasnie napisal na zapleczu? Taki post, ze hohoho!!! Ale zmiany widoczne beda po dobranocce. Tej dla doroslych.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 18:56 

WodnikOlszynek napisał(a):
Dla mnie standardy zostały spełnione, tym samym wolałbym przypadkiem nie uczestniczyć w prawdziwej. Mam nadzieję, że jak odejdę na chwilę od komputera, udzieli mi się ten optymizm.

Wodniku, za chwile będzie po problemie, zobacz, już masz 105 :D

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 21:25 

Moim zdaniem (które nie jest ważne, ale takim tylko dysponuję), tajną siłą KSW są osoby rzadko sprzedające pióra. Moje doświadczenie z serwisami aukcyjnymi jest takie, że osoby sprzedające bardzo rzadko lub po raz pierwszy są przez wielu kupujących traktowane jako podejrzane, zresztą nie bez przyczyny. Sama też wybieram tam te oferty, które pochodzą od użytkowników o dużej liczbie transakcji i pozytywnych opinii, bo nie jestem wystarczająco kompetentna, by ocenić ryzyko związane z zakupem pióra o niepewnym pochodzeniu. FOP jest dla mnie cennym źródłem używanych piór, bo greenhorny takie jak ja mogą w przyjaznej atmosferze kupić okazy, które są w pewnym stopniu weryfikowane przez Moderację i przez szeregowych forumowiczów. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś tutaj bezkarnie sprzedawał 'Mountblanka' - bez papierów, bo kapibara zjadła i uciekła w knieję. Podobnie można choć trochę poznać sprzedającego, poczytać jego posty, zobaczyć, czy jest tu już długo, czy inni pozytywnie się o nim wypowiadają, jaki ma charakter, itp., itd... To dużo przyjemniejsze doświadczenie (przynajmniej dla mnie), bo jest bliższe zakupom na lokalnym ryneczku, niż wybieraniu zafoliowanych produktów w supermarkecie. Myślę, że wcale nie jest łatwo osiągnąć liczbę 500 postów. To znaczy pewnie jest łatwo, kiedy ktoś przyjmie zasadę "nie wiem, ale i tak się wypowiem", często wypowiada się w off-topach albo pisze posty w stylu "świetna recenzja!", "Ooo, fajny" itd. Nie mówię, że takie posty są szkodliwe albo zbędne, ale na pewno trudno mi sobie wyobrazić, żeby liczba postów przekładała się na wartość merytoryczną, jaką dany użytkownik przekazuje forum. Można być sympatycznym gawędziarzem z mnóstwem postów, można też być zapracowanym pasjonatem piór, który wypowiada się rzadko, ale treściwie. Sama nie jestem ani jednym, ani tym bardziej drugim, ale wielokrotnie powstrzymuję się od pisania w danym wątku, bo mam wrażenie, że mój post nie wniósłby wiele do rozmowy. Niektórzy mogą jednak wyznawać inne zasady i szybko zdobyć wymaganą liczbę postów. Już sensowniejszy (wg mnie) byłby system, który widziałam na forach komputerowych, gdzie można podziękować autorowi danego ciekawego wpisu (coś jak facebookowa łapka w górę czy +1 Google'a), co zwiększa jego reputację i w konsekwencji możliwości. Jeśli FOP chce bronić się przed profesjonalnymi handlarzami, to cenzus liczby postów też nie jest zabezpieczeniem. Mnie te zmiany nie dotyczą bezpośrednio, bo z założenia nie sprzedaję swoich piór (wszystkie dzieci nasze są), ale trochę żałuję, że z tego swojskiego punktu wymiany piór i papierów odpadnie całkiem sporo sprzedających. To dla mnie strata o tyle, że nie mam w zwyczaju regularnego śledzenia niebieskiego forum czy serwisów aukcyjnych.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 22:10 

Tytuł użytkownika:: SomeV
Nie chcę, ale muszę...
[quote="stickyfinger"]

Przykład SomeV, który z 6 postami najpierw obwieścił, że administracja pewnie chce
wykosić konkurencję dla osób parających się "handelkiem". Jednak "nie chciał nikogo urazić".

Nie obwieściłem i nie oskarżyłem. Takie odniosłem wrażenie, bo nie znalazłem innego sensownego wytłumaczenia.
Było to zbyt pochopne. Dalej wyjaśniłem i przeprosiłem.
Owszem, mam tylko 6 postów. Jednak od roku zaglądam na forum, a od 4 m-cy loguję się niemal codziennie. Czytam, uczę się, analizuję...
Na razie nie mogę się dzielić swoją wiedzą w tym temacie, więc nie uczestniczę w merytorycznych dyskusjach. Pewnie mógłbym mieć już ze 300 postów pisząc wszędzie: ach, jakie cudne, och, jaki piękny kolor, marzę o takim, itp. Ale czy o to chodzi? Chyba nie. Tylko że wtedy nie napisałbyś pogardliwie "SomeV, który z 6 postami..."

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 22:21 
Firma

No to gratulacje.

Starałem się tylko dostosować poziom swojego postu do poziomu Twoich, tak coby nie odstawać. Jako spec od moralności pewnie wiesz lepiej w sprawie pogardy moich postów.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 22:27 

Przepraszam, ja chyba nie byłem w stosunku do Ciebie niegrzeczny?

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 22:30 
Firma

Generalnie do Administracji, a to ludzie, którzy umożliwiają Ci bycie tu, analizowanie i uczenie się.

Poza tym ewentualne koszenie konkurencji odebrałem osobiście.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 22:36 

Ciebie jako firmy akurat nie miałem na myśli, a Administrację przeprosiłem. No ale jeśli nadal chcesz być niemiły, to trudno.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 22:39 
Firma

Ok.
Masz już nowy regulamin. Na tym się skupmy.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 22:47 
Almighty Admin

Ekhem, Sticky, SomeV proszę odrobinę chociaż stonować.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 22:47 

Teraz to już chyba każdy przez wymagany rok od założenia konta zdąży napisać 50 postów. Te trzy zabezpieczenia (ilość postów, staż i moderacja) skutecznie uchronią Forum przed jednodniowymi oferentami super okazji.

I jednak rację mieli ci, którzy pisali, że Administracja nie myśli tylko, jakby zrobić na złość zwykłym użytkownikom. :D

No i dobrze, że to nie jest jednak 500 postów.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 22:56 

Owszem, regulamin w tej formie jest ok.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 22:58 
Firma

Fonsitos napisał(a):
Ekhem, Sticky, SomeV proszę odrobinę chociaż stonować.

użytkowniku Ekhem! Słyszałeś ?

;)

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 22:59 
Almighty Admin

Sticky!

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 22:59 
Firma

tak? o Pani ?

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 23:17 

Czy w związku ze zmianami mamy jakiegoś nowego moderatora? :>

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 23:19 
Almighty Admin

viewtopic.php?f=10&t=11081

PostNapisane: środa, 19 kwietnia 2017, 00:38 

No. I nowy regulamin jest bardzo rozsądny. Ja bym tylko jeszcze dodał możliwość sprzedaży instrumentów muzycznych. Gdyby ktoś miał ukulele na zbyciu. :lol:
Nie no, naprawdę mi się podoba i sądzę, że wszyscy są usatysfakcjonowani. :)
Mam tylko taką prośbę/pomysł, żeby link do regulaminu był BARDZO wyraźny. Żeby nie było, że ktoś nie zauważył.
I jeszcze mam taki apel, czy jak to nazwać, do kupujących (może to też dodać do regulaminu?): to, że ktoś spełnia określone warunki i administratorzy przepuszczą jego ogłoszenie nie daje żadnej rękojmi. Wiem, w regulaminie stoi jak byk, że administracja nie bierze odpowiedzialności za treść ogłoszeń. Mnie chodzi o to, żeby było powszechnie jasne, że administracja GENERALNIE nie ręczy za osoby cokolwiek sprzedające na K/S/W. To nie są znajomi, ludzie przez administrację sprawdzeni, znani osobiście, czy co tam jeszcze.

EDIT: Ale jak to, że konkursy poleciały w niebyt? Ok, konkurs kto zrobi ładniejszy szpagat to rozumiem. Ale przecież były też konkursy "kto robił celuloid dla kogoś tam", "gdzie się znajdowała fabryka..." itp. Ech....
A do galerii właśnie miałem wstawiać jakieś pióra. :| No ale nie muszę mieć swojej osobistej. :D

Ostatnio edytowano środa, 19 kwietnia 2017, 00:52 przez PanKleks, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: środa, 19 kwietnia 2017, 00:49 

No ja właśnie szukałem wzmianki o ukulele w regulaminie... <rozczarowany> :?

PostNapisane: środa, 19 kwietnia 2017, 08:30 

chester napisał(a):
No ja właśnie szukałem wzmianki o ukulele w regulaminie... <rozczarowany> :?

Podstawka do pisania w kształcie ukulele jest cały czas legalna ;) :lol:

PostNapisane: środa, 19 kwietnia 2017, 09:27 

Ja tu przede wszystkim z foruma wiedzę czerpie, jeszcze nie bardzo mam się czym dzielić.... ale przeczytałem właśnie Ustalenia Władzy Najwyższej ad liczenia postów, i się tak zastanawiam: czy działy z opisami piór, recenzjami onych i atramentów, dział o kaligrafii czy tez o historii tego co z piórami związane (a też o miłej dla mnie nazwie -archeo :D ) nie są działami merytorycznymi, w których publikacja postu nie wnosi takiej wartości, aby było to policzone?

PostNapisane: środa, 19 kwietnia 2017, 10:17 
Firma

No właśnie, co więcej IMO są w większości bardziej merytoryczne. Czy aby ta wiosenna miotła nie ma przypadkiem zbyt długiej szczotki?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 487 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]