Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 14 lutego 2020, 23:31 
Użytkownik

A no to, że forum jeszcze bardziej straci na ruchu... Co jest niedobre. A więc po raz kolejny... i chyba ostatni już, proponuję: zmieńmy coś! Nowa szata graficzna, aplikacja na smartfona, bazarek, reputacja, +1 pomógł... itd. A dla bazarku integracja z zewnętrznymi serwerami plików...
Pomysłów można mnożyć. Potrzebna jest wola ludu :)

PostNapisane: sobota, 15 lutego 2020, 00:57 
Nowy użytkownik

chester napisał(a):
A no to, że forum jeszcze bardziej straci na ruchu... Co jest niedobre. A więc po raz kolejny... i chyba ostatni już, proponuję: zmieńmy coś! Nowa szata graficzna, aplikacja na smartfona, bazarek, reputacja, +1 pomógł... itd. A dla bazarku integracja z zewnętrznymi serwerami plików...
Pomysłów można mnożyć. Potrzebna jest wola ludu :)

Co do aplikacji na telefon... Gdybyśmy chociaż przeszli na Ivnvision, który ładnie wyświetla się na telefonach. Choć nie wiem, czy to się tak ładnie da przekonwertować, pewnie nie.
A co do szaty graficznej, miałem kiedyś jakieś mini forum na phpBB i z tego co wiem, to można bezproblemowo załadować kilka "wyglądów" i umożliwić każdemu z osobna wybranie jaki mu najbardziej odpowiada. i każdy po zalogowaniu dostanie ten swój.
Apka na smartfona jest: Tapatalk. Ale w sumie taka średnia. Jednak wątpię, żeby ktoś z nas tutaj był w stanie zrobić lepszą. Wg mnie najlepszą apką jest przeglądarka i forum, które się do niej dostosowuje (czytaj Invision)

PostNapisane: sobota, 15 lutego 2020, 08:35 
Użytkownik

@kamdz wiele było prób i pomysłów... Taptalk to chyba z 3 razy :D

PostNapisane: sobota, 15 lutego 2020, 12:08 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Przede wszystkim to stały obecnie trend w sieci. Społeczności, blogi, strony przenoszą się na FB. Czy to dobrze? Moim zdaniem nie, ale to nie jest rezultat jakichś odgórnych decyzji administracji tych miejsc, to raczej taka internetowa wędrówka ludów.;) Jakieś zmiany mogą tylko w niewielkim stopniu to zmienić, należałoby je traktować chyba tylko jako działanie w rodzaju dbania o pokój dorosłych już dzieci, bo mogą wrócić one, albo ich dzieci. I jestem tego zwolennikiem w tym przypadku. Niemniej nie jestem przekonany, że to istotnie zwiększy aktywność.

Ostatnio edytowano sobota, 15 lutego 2020, 13:04 przez janykiel, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: sobota, 15 lutego 2020, 12:19 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
Myślicie, że problem aktywności użytkowników jest "technologiczny"? FB faktycznie ma teoretycznie bardziej otwartą formułę, aczkolwiek jak to się ma do zamkniętej grupy? Liczba osób zabierających głos się nie zwiększyła jakoś zasadniczo. Tak samo jak liczba osób piszących coś poza wyrażaniem emocjonalnej reakcji dotyczącej wizualnej zawartości prezentowanej przez innych. Nie mówiąc już o tym, że FB jako archiwum wiedzy to kompletna porażka.

Korzystając z okazji, krótkie oświadczenie: fakt, że mnie osobiście pasjonuje szeroko rozumiana historia instrumentów piśmienniczych i regularnie się na ten temat wypowiadam, nie oznacza, że FOP jest historyczny. Nieprawdą jest, że nie należy albo nie wolno pisać, pytać i rozmawiać o rzeczach współczesnych, praktycznych i dotyczących codziennego użytkowania. Liczba działów na FOP i opublikowanych w nich postów jest tego najlepszym dowodem. Nawiasem mówić, mimo niskiej aktywności jeśli chodzi o zabieranie głosu, liczba odsłon wielu historycznych wątków pokazuje, że nie tylko mnie to kręci. Wśród odwiedzających jest też wiele niezarejestrowanych osób.

PostNapisane: sobota, 15 lutego 2020, 21:14 
Użytkownik

Forum ma swoją magię... Pewna doza prywatności, nicki, avatary... Na forum widać kto jest tu od dawna a kto dopiero dołączył. Jest historia w przystępnej formie... Forum a grupa na facebooku mają kompletnie różne przeznaczenia. Wiem to. Prowokacyjny tytuł to oczywiście lekko ironiczne, duże uproszczenie sprawy.
Tak naprawdę odświeżenie szaty i inne usprawnienia moglibyśmy zrobić dla nas... Żeby się przyjemniej korzystało, żeby chętniej tu zaglądało...
Patrząc jednak po aktywności chociażby tego wątku, to raczej nic z tego nie będzie :)

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 01:48 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Senior
Może zagorzali miłośnicy wiecznych piór są prawdziwymi konserwatystami i trzeba to uszanować? Nie wiem, nic na siłę bo bardzo subiektywne są oceny estetyki forum, natomiast bardzo ważna jest wiedza i merytoryczność wypowiedzi...

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 09:49 
Użytkownik

Konserwatyzm nie ma nic wspólnego z opóźnieniem technologicznym :P Ale ok, ja nikogo nie zmuszam, wyraziłem chęć, brak aprobaty - ok, dla mnie bomba.

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 10:18 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
chester napisał(a):
Konserwatyzm nie ma nic wspólnego z opóźnieniem technologicznym ....

Nie wiem skąd kol. @Chester wydłubał taką teorię. Może dobrze byłoby wskazać jakieś źródło, teorię, publikację, cokolwiek ... Inaczej trzeba będzie przyjąć, że owa teza jest przejawem li tylko (pełnej dezynwoltury i jakże niestety częstej) arogancji młodzieńczej (która niekoniecznie i nie wprost musi być funkcją wieku biologicznego) ...
Opóźnienie technologiczne, wbrew temu co był łaskaw napisać kol. @Chester, jest właśnie częstym przejawem konserwatyzmu, co mówię na podstawie mojego życiowego doświadczenia... ;-)
Osobną zaś kwestią pozostaje rozważenie czy faktycznie FB jest aż takim zaawansowaniem technologicznym ...
Korzystam obficie (mimo zaawansowanego wieku) z rozmaitych najnowszych zdobyczy techniki w szeroko pojętym znaczeniu tego słowa, ale niekonicznie akceptuję FB. Ba! nie mam konta na FB i nie zamierzam go mieć. Uprawiam ożywione kontakty towarzyskie za pomocą innych sposobów komunikacji międzyludzkiej i FB jest mi zupełnie niepotrzebny.
Jestem zdecydowanie przeciwny przenoszeniu FOPu na FB!
Howgh powiedziałem ;-)

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 10:48 
Użytkownik

Ale przecież ja tego nie postuluje... Żeby przenosić... Posty wyżej wyraźnie na to wskazują.
Wręcz odwrotnie, umocnić forum.

Co do konserwatyzmu... Można trzymać się pewnych zasad i wartości (których i ja również się trzymam) w ładnie wyglądającym, funkcjonalnym forum - 100%. Tak więc podtrzymuje SWOJĄ "tezę".

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 13:12 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Przepiórka
MarcinEck napisał(a):
Jestem zdecydowanie przeciwny przenoszeniu FOPu na FB!

Popieram, bo ja jeszcze bardziej:) Poza tym postuluję za tym, aby nie zmieniać forum. Jest - jak powiedział Chester - funkcjonalne. Czytelne i przejrzyste. Dobrze działa, a co najważniejsze nie gubię się tu, gdy wpadnę po dłuższej nieobecności.

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 13:21 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Ejże, przecież Chester w żadnym momencie nie postulował przenosin. Wręcz ubolewa nad tym, że FB odsysa ludzi z takich miejsc jak to, tak przynajmniej odbieram jego wpis.

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 13:21 
Użytkownik

Serio??? Kolejna osoba nie chce przenosin na facebooka ale przecież NIKT! tego nawet nie proponuje... Ludzie... :| Forum NIE JEST funkcjonalne w obecnej postaci... - wyświetlanie na urządzeniach mobilnych chociażby... Ale nie ważne już...
Wszyscy piszemy mniej więcej o tym samym (argumenty nt przewagi forum nad grupą fb) a mimo to się już prawie kłócimy, a na pewno obrażamy (Panie @MarcinEck...).
Tak więc widzę że na FOP-ie po staremu...
Dziękuję za udział w dyskusji, poznałem opinię, wątek można zamknąć.

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 13:22 
Użytkownik

janykiel napisał(a):
Ejże, przecież Chester w żadnym momencie nie postulował przenosin. Wręcz ubolewa nad tym, że FB odsysa ludzi z takich miejsc jak to, tak przynajmniej odbieram jego wpis.

Dzięki! <3
6+ za czytanie ze zrozumieniem dla Ciebie! :) :)

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 15:20 
Użytkownik

Marcinie, przykro mi, że tak naskoczyłeś na Chestera. :|
Przecież intencje są jasne:
Cytuj:
Konkurencja na facebooku... no i co z tego?

Czytaj: "Co z tego, że więcej dyskusji piórowych odbywa się na FB?"
Cytuj:
A no to, że forum jeszcze bardziej straci na ruchu... Co jest niedobre.

Czytaj: "Takie mamy czasy, że popularność for upada na rzecz aktywności na FB."
Cytuj:
proponuję: zmieńmy coś! Nowa szata graficzna, (...)

Czytaj: "Ale nie rezygnujmy! Odświeżmy coś, poprawmy, ułatwmy korzystanie z forum na innych urządzeniach, niż komputer."

Tu nie ma słowa o przenosinach na FB. Przeciwnie. Intencja Chestera jest jasna i wg. mnie jak najbardziej godna pochwały. "Otwórzmy okna, żeby przewietrzyć, zmiećmy pajęczyny, odmalujmy ściany."
Naprawdę, trudno mi zrozumieć, dlaczego tak napadłeś na Chestera. :|

Co do konserwatyzmu i zapóźnienia technologicznego (przypuszczam, że ten ostatni termin mógł Cię urazić - ale niesłusznie!), to jest to na tyle obszerny temat (i, przyznaję, bolesny również dla mnie), że moglibyśmy go wydzielić do innego wątku.

Ale wracając do postulatu Chestera.
Lubię książki. Książki w czystej postaci: fakturę papieru, zapach farby, szelest kartek. Dopóki będą wydawane w normalnej, klasyczne postaci, zawsze wybiorę wersję papierową, a nie na czytnik. Forum trochę przypomina bibliotekę. Mamy tu ogrom merytorycznych i rzeczowych informacji, do których można wracać. To jest coś zupełnie innego, niż przeważnie mało znaczące i przede wszystkim ulotne (w mojej opinii) posty na FB (żeby było jasne: ja również nie korzystam z FB). Ale tak samo, jak unowocześniają się klasyczne biblioteki, digitalizują zbiory udostępniając je online czy unowocześniają katalogi łącząc je z możliwością wyszukiwania książek w innych placówkach, tak samo można pewnie unowocześnić nasze forum.
Jak zrozumiałem, Chester doskonale widzi różnicę między formułą forum, a platformą FB i również, jak my wszyscy, widzi wyższość tego pierwszego. A że chce je unowocześnić, jak unowocześnia się biblioteki? To źle? Naprawdę???

Chester, ja ze swojej strony dziękuję Ci za Twoje chęci. ;)

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 15:26 
Użytkownik

@PanKleks jesteś fantastyczny <3

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 15:48 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Spokojnie, nikt niczego nigdzie nie chce przenosić. Forum a FB to zupełnie dwa różne światy. To prawda że wielu ludzi przenosi się na FB i rezygnuje z publikacji na forum. Nie tylko na tym, na wielu forach. O ile FB umożliwia przekazanie informacji ogromnej ilości osób w sposób bardzo łatwy i szybki, to po jakimś czasie taka informacja zostaje zagrzebana w nawale kolejnych. Ot, taka konstrukcja.
Wiele informacji np. o Pen Show publikujemy wyłącznie na FB ponieważ na forum nie ma to najmniejszego sensu. Jednak znakomita ilość wiedzy, materiałów trafia tu, na forum. Czemu? Chyba to oczywiste. W działach, tematach łatwiej prowadzić dyskusje i łatwiej wszystko znaleźć. I tak raczej już zostanie. Chyba, że coś się zmieni.
Chester ma rację że forum źle się przegląda np. na telefonach. Postaramy się to zmienić.
Czekam jednak na Wasze propozycje i nie ukrywam, że chętnie przyjmiemy pomoc w tym temacie. Zwyczajnie się nie wyrabiamy.

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 16:16 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Poeta
Pomysł Chestera jak najbardziej ok. wiadomo jednak że to praca niemal gigantyczna a na pewno pracochłonna... ale też z aktywnością, chociażby w tym wątku wcale nie jest tak źle... :) i na pewno wielu lubi tu zaglądać mimo łatwości i szybkości FB o której wspomniał Dexter. Ja lubię :D
Fakt, na telefonie rzadko na Forum wchodzę, ale nie zapominam o nim.

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 16:19 
Użytkownik

Dexter napisał(a):
Spokojnie, nikt niczego nigdzie nie chce przenosić... .

Spotkajmy się więc :) :)

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 16:22 
Użytkownik

hrabia napisał(a):
Pomysł Chestera jak najbardziej ok. wiadomo jednak że to praca niemal gigantyczna...

Tak Panie Hrabio, też mnie to martwi :D Na szczęście wiem jak iść w niektórych sprawach na skróty i wielki projekt można zrealizować etapami. Na każdym dostarczając jakąś niezależną wartość :geek:

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 17:23 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
chester napisał(a):
... już prawie kłócimy, a na pewno obrażamy (Panie @MarcinEck...)....

Panie@chester - Pan się obraziłeś? Pan uważasz, że ja kogoś obraziłem? czy Pan uważasz, że ja się obraziłem ?????
Jak się Pan @chester obraził, to przepraszam, nie było moją intencją obrażanie kogokolwiek. Ja tylko chciałem wiedzieć czy to jakaś ugruntowana teoria, czy tylko opinia indywidualna ...
A mnie się po prostu zrobiło przykro, że zachowawcze podejście do rzeczy Pan @chester uznał autorytatywnie za zacofanie techniczne...
Jeśli źle zrozumiałem te słowa, i jeśli nie chodziło o to, ze stare wapniaki są zacofane technicznie bo nie chcą korzystać z nowoczesnych środków komunikacji, to oczywiście bardzo przepraszammm
I zgadzam się z Panem@chesterem, że należy zamknąć tę dyskusję ...

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 17:34 
Użytkownik

Jeśli udałoby się stworzyć wersję bardziej przyjazną smartfonom, byłoby to niewątpliwie spore ułatwienie. Odnośnie proponowanej przez Chestera w pierwszym wpisie reputacji, nie bardzo wiem, kto i za jakie zasługi przyznawałby punkty (bądź je odbierał za przewiny) i czemu miałoby to służyć (poza niewątpliwym materiałem do sporów). Chyba, że czegoś nie pojąłem.

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 17:41 
Użytkownik

Dzieki @MarcinEck :) Wszystko w porządku, ja nie chciałem być złośliwy.

@MKOL Użytkownicy innym użytkownikom - ale to tylko przykład - nie apeluję o to bynajmniej :D

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 20:24 
Użytkownik

MKOL napisał(a):
Jeśli udałoby się stworzyć wersję bardziej przyjazną smartfonom, byłoby to niewątpliwie spore ułatwienie. Odnośnie proponowanej przez Chestera w pierwszym wpisie reputacji, nie bardzo wiem, kto i za jakie zasługi przyznawałby punkty (bądź je odbierał za przewiny) i czemu miałoby to służyć (poza niewątpliwym materiałem do sporów). Chyba, że czegoś nie pojąłem.

Przydałby się tapatalk, a reputację też są fajne widać to zwłaszcza na forach z rozbudowanym działem giełdy - coś jak początkowe alledrogo.

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 20:31 
Użytkownik

Słaby jestem w nowych technologiach, zwłaszcza mobilnych, mam telefon na przyciski, ale popieram rozwój FORUM na nowe urządzenia.
Co do obecnej formy, mi bardzo odpowiada.
Co do "ruchu", to sądzę, że jest jak najbardziej naturalny, nie wymuszony Facebukowym ciagłym czegoś pokazywanim na siłę.

PostNapisane: niedziela, 16 lutego 2020, 21:10 
Użytkownik

No no, tylko że wiesz... To nie w takim trybie. Trzeba siąść, pogadać, rozważyć zakres zmian, spisać to i przyjść do ludzi z konkretną propozycją.
Potem ewentualnie poddać pod głosowanie czy jakoś inaczej (aczkolwiek ja akurat nie jestem demokratą).

Następnie, podzielić realizacje na etapy i po pierwszym etapie zrewidować zmiany... Normalny cykl życia projektu IT :-)

PostNapisane: poniedziałek, 17 lutego 2020, 09:47 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Przed PSP i tak raczej nic nie ruszymy. Jednak ten czas warto wykorzystać na przemyślenie co i jak. Tak jak napisał Chester. Oraz oczywiście na spotkanie i omówienie sprawy. Spotkanie oczywiście może się jeszcze odbyć przed kwietniową imprezą.

Warto także pomyśleć o tym, co zrobić by miejsce było atrakcyjniejsze dla użytkowników. Z naciskiem na uczestników aktywnych. Z tego co mi wiadomo, to nasi przyjaciele prowadzący sklepy oraz przedstawiciele wielu firm, są gotowi na propozycje.

PostNapisane: poniedziałek, 17 lutego 2020, 09:59 
Użytkownik

Utworzymy wątek z targiem takich propozycji? Bez dyskusji?

PostNapisane: poniedziałek, 17 lutego 2020, 11:44 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
FB odbierze część "ruchu" z FOP - co do tego nie mam wątpliwości, to nieuniknione. Wiele osób siedzi o rana na FB, albo dostaje powiadomienia że ktoś zabrał głos pod jego postem/wypowiedzią, co jest zachętą do natychmiastowej reakcji na powyższe. Umieszczenie zdjęcia na FB wraz z komentarzem generuje zatem znacznie szybszą reakcję, co zachęca do wypowiadania się tam. Na FB się "rozmawia", na FOP tworzy się wpis. Jest pewna różnica. Tu się nic nie da zrobić - FB to walec który bezrefleksyjnie "rozjeżdża" inne formy kontaktów. Prezentowanie piór, czy np. prośba o szybką poradę, na FB znajdzie szybszy oddźwięk. Trzeba się z tym pogodzić i już.

PostNapisane: poniedziałek, 17 lutego 2020, 12:04 
Rada Jedi

piornick napisał(a):
FB to walec który bezrefleksyjnie "rozjeżdża" inne formy kontaktów.

Moim zdaniem jest gorzej. To walec, który wszystko sprowadza do papki. Posty o pióra pomiędzy zdjęciami psów, kotów, dzieciakami coś chwilę z inną miną, politycznymi przepychankami, pejzażykami itp. Mam FB od kilku miesięcy i dochodzę do wniosku, że jego założenie to był błąd. Wszyscy tam czegoś ode mnie chcą, polubienia tego czy tamtego, informują mnie, gdzie będą. Mnie szkoda czasu na przebijanie się przez to wszystko. To moim zdaniem nie miejsce na przykład na analizy, które tworzy MacKozinsky. Oglądanie tego na telefonie dla mnie odpada. FB tworzy pozory czy raczej karykaturę kontaktu i wymiany informacji. Odszukanie czegoś w tej piekielnej linii czasowej to koszmar. Powtarzanie ciągle tych samych postów, bo ktoś to zacytował czy coś skomentował. Mnie się nie chce tam niczego szukać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]