Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2017, 17:39 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Dobra, nie ogarniam nagłego poruszenia w tej sprawie, ale nie muszę ogarniać.
Jeśli ktoś ostatni raz logował się na forum ponad dwa lata temu, widocznie nie ma więcej ochoty tu zaglądać. A jeśli się nagle obudzi taki zombie, to może się zarejestrować ponownie. Proste.

PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2017, 18:11 

Nie wiem jak to działa na tym forum, ale na forum, na którym jestem moderatorem jest to problem nie do rozwiązania. Tam logują się osoby np tylko po to, aby umieścić w profilu reklamę swojej firmy, inni ponoć po to, aby jakoś tam pozycjonować swoje strony, a swego czasu był wysyp jakichś botów o nickach typu jdse43l itp.. nie wiadomo w jakim celu. Staramy się robić z tym porządek, wywalać wszystkich podpadających, ale to walka z wiatrakami. Jeśli na tym forum są takie możliwości, to jestem za usuwaniem martwych dusz.

PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2017, 18:37 

Często są ludzie typu ,,Pióro do x złotych" lub - co gorsza - ,,Mój Parker IM na prezent za 500zł przerywa i wogle i nie pasują do niego moje ulubione kolorki Łatermena..." brr...

PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2017, 19:20 

Tytuł użytkownika:: endoor
Nie wiem czy dobrze odczytuję intencję Maćka, ale moim zdaniem usuwanie tzw. "martwych dusz", to kwestia o tyle delikatna, że takie duszyczki wcale nie muszą być całkiem martwe, ożywają na przykład przy zakupach grupowych. Z drugiej strony rozumiem chęć pewnego uporządkowania forum. Proponowałbym w takim razie wysłać dwukrotnie pw w odstępie 14 dni, a w razie braku "dowodu życia" usunąć konta nieaktywne trzy lata lub dłużej (termin przedawnienia roszczeń z KC ;) mówiąc pół żartem pół serio ).

PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2017, 19:41 

Fonsitos napisał(a):
Wstępna lista - 2100 użytkowników, to są tacy, który nie mają postów, nie logowali się na forum od 31 grudnia 2015.

Szkoda, że nie można się założyć, ale postawiłbym orzechy makadamia przeciwko fistaszkom, że gdyby bez żadnego uprzedzenia i dyskusji usunięto tych użytkowników, to zostało by to przez kogokolwiek zauważone nie wcześniej niż po dwóch tygodniach.
Trzy lata bez logowania! Ja bym trzech dni nie wytrzymał ;)

PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2017, 19:43 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
Jeśli ożywają przy zakupach grupowych to wpisują przynajmniej jednego-dwa posty. Ja tu mówię o kontach, na których nie ma aktywności od Sylwestra 2015 i żadnego posta na liczniku. Ich jest 2099. Na ~3800 kont ogółem.

PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2017, 20:05 

Chyba chodzi o to, że teraz na żądanie użytkownika forum administracja musi zaprzestać przetwarzania danych użytkownika - czyli usunąć adres mailowy, imię, nazwisko (nick raczej nie - patrz infor.pl)
Można to wykorzystać i włączyć klauzulę o braku aktywności konta do regulaminu.
Uzasadnienie usunięcia nieaktywnych (np. przez 3 lata) kont wydaje się proste np. konta nieaktywne będą usuwane aby uniemożliwić ich wykorzystywanie do ataków hakerskich, czy jakoś tak.
Fragment o kontroli przetwarzania danych https://forum.infor.pl/topic/232369-usu ... try1175192
Ponadto sprawa jest pilna bo w tej chwili obowiązuje jeszcze ustawa GIODO, ale od 25 maja 2018 będzie gorzej - wchodzi w życie RODO (GDPR) i prawo do bycia zapomnianym. Można to jakoś wykorzystać w obie strony.
tu jest nawet licznik : http://www.giodo.gov.pl/144/id_art/386/j/pl

Ostatnio edytowano czwartek, 2 listopada 2017, 20:12 przez Diedre, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2017, 20:08 

Forum - miejsce publiczne, spotkań, wystąpień, kontaktów, przebywania. Wyobrażam sobie jak to mogłoby być na Forum Romanum. Mogłeś być mówcą, chciałeś coś przekazać, ktoś mógł Ciebie posłuchać. Mogłeś ukazać poglądy, argumentować, rozmijać w punktach widzenia, spierać. Mogłeś być handlarzem, sprzedawać swoje towary, zachwalać je, pokazywać różnice - zalety i wady. Mogłeś po prostu przechodzić, coś usłyszeć, zatrzymać się, zastanowić. Iść dalej, może kiedyś wrócić - zawrócić, poszukiwać ponownie tego co Ciebie wówczas zatrzymało.
Prawdą jest, że każdy rynek bywa zabrudzony, zanieczyszczony; przechodnie, mówcy, handlarze zostawiają ślad swojej bytności. Trzeba wysiłku i konkretnych osób, które przestrzeń tę posprzątają, aby można było dalej z Jej dobrodziejstwa korzystać.
Nie wiem i nie muszę - po prostu snuję refleksję, który z czynników zadecydował o tym temacie. Po Święcie Zmarłych, temat "aktywnego życia", "martwych dusz", usuwania z pamięci, niechby i cyfrowej, może budzić przemyślenia. Dziękuję. Głosowanie za czy przeciw pozostawiam zaś zwolennikom takich rozwiązań.

PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2017, 20:47 
Almighty Admin

Diedre napisał(a):
Chyba chodzi o to, że teraz na żądanie użytkownika forum administracja musi zaprzestać przetwarzania danych użytkownika - czyli usunąć adres mailowy, imię, nazwisko (nick raczej nie - patrz infor.pl)

Forumowa baza to nie jest zbiór danych osobowych, nie o to nam chodzi w tym działaniu.

Korner napisał(a):
Nie wiem i nie muszę - po prostu snuję refleksję, który z czynników zadecydował o tym temacie. Po Święcie Zmarłych, temat "aktywnego życia", "martwych dusz", usuwania z pamięci, niechby i cyfrowej, może budzić przemyślenia. Dziękuję. Głosowanie za czy przeciw pozostawiam zaś zwolennikom takich rozwiązań.

Trochę za daleko refleksja poszła. Nie dorabiajmy ideologii, raczej tocząca się mniej lub bardziej intensywna na zapleczu dyskusja w którą stronę forum zmierza i nadchodzące reformy forum. A do tego dzisiaj 7 urodziny...

PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2017, 21:56 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Powtórzę po raz drugi. To forum nie jest w żaden sposób nastawione na osiąganie celów marketingowych, handlowych czy chociaż odsłony, ilość użytkowników, nie jest wykorzystywana w żaden komercyjny sposób. Przez 7 lat nazbierało się użytkowników, którzy kiedyś tam, dawno temu zarejestrowali się i na tym ich aktywność się zakończyła. Nawet nie odwiedzili forum (przynajmniej poprzez logowanie) od chwili rejestracji. Ewentualnie po kilku wpisach, ślad po nich zaginął.
Przypominanie im o konieczności logowania i grożąc usunięciem konta, nie ma żadnego znaczenia, tak samo jak dla nas ilość użytkowników w liczniku.
Forum Romanum to dobry przykład. Dodam, że było też dość regularnie sprzątane a to forum także wymaga sprzątania.

PostNapisane: piątek, 3 listopada 2017, 14:45 

Taka mnie refleksja naszła: być może niektórzy z naszego forum odeszli... w sensie odchodząc z tego świata...i pozostał po nich Nick jedynie, bo login zabrali ze sobą... pieski wirtualny świat... ale się porobiło... zaduszkowo...

PostNapisane: piątek, 3 listopada 2017, 16:12 
Almighty Admin

Minawaki, no błagam.

Temat zamykam.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]